Złota główka Jakubika we Wrocławiu

W 1. meczu rundy rewanżowej odnosimy bardzo cenne zwycięstwo 1:0 we Wrocławiu z rezerwami Śląska i dzięki temu awansujemy na 9. lokatę w tabeli. Autorem decydującego trafienia był 17-letni wychowanek SMS-u StężycaWojciech Jakubik. To trzecie wyjazdowe zwycięstwo Raduni, a drugi zwycięski mecz w gościach, który sędziował nam arbiter Piotr Szypuła z Bielsko-Białej. Wcześniej w Tarnobrzegu, gdzie 2:0 pokonaliśmy miejscową Siarkę.

W spotkaniu na Dolnym Śląsku oficjalnie z ławki kaszubskie Kanarki poprowadził asystent trenera Sebastiana LetniowskiegoTomasz Broner, gdyż I szkoleniowiec był w tym czasie zawieszony za… 4 żółte kartki i mecz oglądał z trybun na Oporowskiej. Pierwsza połowa była dość wyrównana, ale zarazem nudna. Dość powiedzieć, że gospodarze ani razu nie strzelili celnie na bramkę Kacpra Tułowieckeigo. “Zielono-żółto-niebieskim” udało się to trzykrotnie.

Po raz pierwszy, po pół godzinie gry z dystansu uderzył Radosław Stępień, ale wprost w Oskara Mielcarza. Druga próba była już udana i zaważyła na końcowym rezultacie. Z lewej strony pola karnego idealnie dośrodkował Wojciech Łuczak, a młody Jakubik celną główką od słupka z bliska zaskoczył golkipera miejscowych! Pod koniec I części gry sprzed pola karnego kąśliwie wypalił jeszcze Łuczak, ale Mielcarz końcówkami palców sparował futbolówkę na rzut rożny.

Wato nadmienić, że Wojskowi wybiegli na I połowę z 3 piłkarzami z I drużyny, ale niezadowolony z przebiegu gry i rezultatu trener Krzysztof Wołczek – dokonał w przerwie aż 4. zmian w swojej drużynie. Gospodarze osiągnęli w II części gry optyczną przewagę, ale na szczęście nie przełożyło się to na efekty bramkowe. Najlepszą sytuację zmarnował na kwadrans przed końcem Sebastian Bergier, który po doskonałym, prostopadłym podaniu – znalazł się oko w oko z Tułowieckim, ale na nasze szczęście przegrał ten pojedynek.

Za tydzień, w niedzielę (13.11) o godz. 13:00 pożegnamy się z tegorocznymi meczami eWinner 2. Ligi spotkaniem rewanżowym ze Zniczem Pruszków. Serdecznie zapraszamy na ostatni w tym roku mecz na Arenie Radunia.

5 listopada 2022, godz. 13:00 – Stadion Piłkarski Oporowska

Śląsk II Wrocław – Radunia Stężyca 0:1 (0:1)
0:1 – Wojciech Jakubik 34 min.

Śląsk II: 12. Oskar Mielcarz – 27. Kuba Lizakowski (46, 21. Łukasz Gerstenstein), 17. Mariusz Pawelec (46, 18. Patryk Caliński), 5. Hubert Muszyński, 19. Olivier Wypart, 11. Szymon Krocz – 16. Jakub Jezierski (83, 7. Przemysław Bargiel), 22. Javier Ajenjo Hyjek (46, 26. Miłosz Kurowski), 20. Adrian Bukowski, 15. Karol Borys (46, 23. Robert Pisarczuk) – 24. Sebastian Bergier.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 21. Szymon Nowicki, 2. Dmytro Bashlai, 6. Rafał Kosznik – 20. Marcel Górski, 27. Jakub Letniowski, 17. Jonatan Straus, 77. Wojciech Łuczak (55, 28. Janusz Surdykowski), 10. Radosław Stępień (78, 7. Cezary Sauczek), 5. Wojciech Jakubik (65, 14. Bartosz Zynek) – 23. Eryk Sobków (78, 11. Przemysław Kita).

Żółte kartki: Wypart – Letniowski, Jakubik. Sędziował: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała).