We Wrocławiu zaczynamy rundę rewanżową

Pora na poprawę nastrojów i nadrabianie strat z I części sezonu. Już w sobotę (05.11) o godz. 13:00 na Oporowskiej we Wrocławiu przystąpimy do rundy rewanżowej w spotkaniu z rezerwami Śląska. Na inaugurację tego sezonu, pod koniec lipca na Arenie Radunia mieliśmy prawdziwą kanonadę strzelecką, zakończoną remisem 3:3. Spotkanie miało bardzo emocjonujący przebieg. Goście ze stolicy Dolnego Śląska trzy razy wychodzili na prowadzenie, na szczęście za każdym razem bardzo szybko potrafiliśmy odpowiedzieć (gole K. Letniowskiego, Kity i Stępnia) i doprowadzić do finalnego podziału punktów.

W przeciągu 1,5 roku mierzyliśmy się z rezerwistami Śląska już trzykrotnie i dotąd jeszcze nie przegraliśmy i oby tak pozostało po sobotniej konfrontacji na Dolnym Śląsku. W ubiegłym sezonie dwukrotnie wysoko rozgromiliśmy “Wojskowych” z Wrocławia. Najpierw jesienią aż 5:2 na wyjeździe, po golach: Szuprytowskiego, Stępnia, Surdykowskiego i dwukrotnie K. Letniowskiego, chociaż to gospodarze dwa razy wychodzili na prowadzenie. W rewanżu na Arenie Radunia zwyciężyliśmy 4:2, po bramkach: ponownie Letniowskiego oraz Lizakowskiego i dwóch Łuczaka – w tym jednej z karnego.

Mecz z pewnością po raz drugi w tym sezonie będzie wyjątkowy dla Kuby Lizakowskiego, który w przerwie między rozgrywkami zmienił barwy klubowe i od lipca reprezentuje Wojskowych z Wrocławia. W naszych konfrontacjach kibice raczej się nie nudzą, gdyż zobaczyli w sumie już 19 bramek! Bilans jak już wspominaliśmy jest bardzo korzystny dla Kanarków ze Stężycy 2-1-0, przy stosunku bramkowym 12:7 na naszą korzyść.

Mecze z “Dwójką” Śląska upodobał sobie zwłaszcza Jakub Letniowski, który już 4-krotnie “rozstrzeliwał” Wojskowych. Natomiast po dwa trafienia na koncie z tym rywalem mają Radosław Stępień i Wojciech Łuczak. Trener gospodarzy Krzysztof Wołczek bazuje głównie na młodych wychowankach wrocławskiej Akademii i w 17. kolejkach skorzystał już z dyspozycji aż 33 zawodników, nie wliczając w to spotkań pucharowych. W kadrze rywala możemy także spodziewać się  pewnych wzmocnień z “jedynki” Śląska.

W szeregach gospodarzy nikt nie musi pauzować z powodu nadmiaru kartek. U nas w takiej sytuacji znalazł się stoper Tomasz Dejewski, natomiast z powodu plagi kontuzji na Oporowskiej na pewno nie zagrają: Wojowski, Kaszuba, Kita, Deja i Orłowski. Spotkanie poprowadzi arbiter Piotr Szypuła z Bielska-Białej, a bezpośrednią relację od godziny 12:50,  możecie oglądać na stronie telewizji internetowej WP Pilot. Najlepiej jeśli skorzystacie z naszego linka afiliacyjnego bit.ly/3Prtqo4 lub kodu QR:

 

Zestaw par 18. kolejki eWinner 2. Ligi:

4 listopada (piątek):
KKS 1925 Kalisz – Polonia Warszawa, godz. 18:30, sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).
Znicz Pruszków – Siarka Tarnobrzeg, godz. 19:00, sędzia: Piotr Pazdecki (Koszalin).

5 listopada (sobota):
Śląsk II Wrocław – Radunia Stężyca, godz. 13:00, sędzia: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała).
Pogoń Siedlce – Zagłębie II Lubin, godz. 13:00, sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn).
Górnik Polkowice – Olimpia Elbląg, godz. 13:00, sędzia: Maciej Pelka (Poznań).
GKS Jastrzębie – Wisła Puławy, godz. 13:30, sędzia: Szymon Lizak (Poznań).
Motor Lublin – Garbarnia Kraków, godz. 17:00, sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa).

6 listopada (niedziela):
Lech II Poznań – Hutnik Kraków, godz. 13:00, sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary).

7 listopada (poniedziałek):
Stomil Olsztyn – Kotwica Kołobrzeg, godz. 18:15, sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *