Ponownie “wyłączyć” Motor na Arenie Radunia

W niedzielę o 14:00 naszym rywalem w Stężycy będzie Motor Lublin, to podobnie jak Olimpia Elbląg, jeden z ulubionych rywali stężyckich Kanarków, z którym do tej pory nie przegraliśmy meczu. Jesienią, po jednym z lepszych występów w naszej II-ligowej historii, aż trzykrotnie zgasiliśmy Motor na Kaszubach za sprawą dwukrotnie Szuprytowskiego oraz Retlewskiego. W rewanżu na Lubelszczyźnie, po niezwykle emocjonującym spotkaniu padł remis 2:2, choć to Radunia już po 25. minutach  prowadziła 2:0, po bramkach Retla oraz Radka Stępnia.

Motor  to klub założony w 1950 roku przy Fabryce Samochodów Ciężarowych w Lublinie i początkowo nazywał się Metalowiec, a następnie ZKS Stal. W latach 80. i na początku 90. – przez 9 sezonów lublinianie występowali na najwyższym szczeblu polskich rozgrywek piłkarskich, gdzie awansowali 3-krotnie, a 22 sezony spędzili także na zapleczu współczesnej Ekstraklasy.

Do największych osiągnięć Żółto-biało-niebieskich należą: 9. miejsce w Ekstraklasie w sezonie 1984/85, dwukrotny ćwierćfinał PP w latach: 1978/79 i 1981/82 oraz MP juniorów U19 w roku 1971. Najbardziej znanymi wychowankami Motorowców i zarazem reprezentantami Polski byli: Modest Boguszewski, Władysław Żmuda oraz Jacek Bąk. W kadrze Polski grał także inny piłkarz Motoru – Leszek Pisz, ale on jest wychowankiem Wisłoki Dębica.

W latach 1982-85 trenerem gości był Lesław Ćmikiewicz – były reprezentant Polski, złoty medalista IO z Monachium i Montrealu, a następnie trener, a także selekcjoner reprezentacji kraju. Aktualnie szkoleniowcem gości jest Portugalczyk Goncalo Feio, były asystent Marka Papszuna w Rakowie, który 3 tygodnie temu zastąpił na ławce Stanisława Szpyrkę, który głową zapłacił za fatalne wyniki Żółto-biało-niebieskich z Lublina na starcie rozgrywek.

Aktualna runda jesienna jest jeszcze gorsza w ich wykonaniu niż przed rokiem i lublinianie uważani przed startem za żelaznego faworyta do awansu – są po 13. kolejkach w strefie spadkowej, zaledwie na przedostatniej lokacie! Motor zdoła wygrać tylko dwa spotkania. U siebie 1:0  ze Stomilem oraz dwa tygodnie temu 3:1 z Hutnikiem na Suchych Stawach.

Jeśli chodzi o spotkania w delegacji to ekipa z Lublina zdołała  jeszcze tylko zremisować 2:2 na Rydlówce z Garbarnią oraz 1:1 we Wrocławiu z rezerwistami Śląska. Bilans bramkowy Motorowców w gościach to 8 goli strzelonych i 12 straconych. Co ciekawe u siebie na pięknej Arenie Lublin mają oni stosunek bramek 4:10.

Przed sezonem goście pozbyli się duetu snajperów F-F, który aktualnie jest na czele klasyfikacji strzelców: M. Firlej (aktualnie Znicz) z 10 bramkami na koncie oraz M. Fidziukiewicz (stołeczna Polonia) – dotychczas 7 goli. W aktualnych rozgrywkach najwięcej bramek dla Motorynek zdobył wychowanek – 19-letni Mikołaj Kosior (3. trafienia), a po dwa razy celnie strzelali inny młodzieżowiec Leszek Jagodziński oraz Michał Żebrakowski.

W lubelskiej drużynie nikt nie pauzuje z powodu kartek, natomiast trener Sebastian Letniowski będzie miał już do dyspozycji R. Stępnia, który wraca po kartkowej przerwie oraz kontuzjowanych ostatnio Przemysława Kitę i skutecznego młodzieżowca Bartosza Zynka. Warto nadmienić także, iż goście 2 tygodnie temu pozyskali jeszcze solidnego i doświadczonego golkipera – Łukasza Budziłka.

Arbitrem meczu z Motorem będzie Piotr Idzik z Poznania. Pierwszy gwizdek w niedzielę (09.10) o godzinie 14:00. Wstęp na trybuny Arena Radunia jest bezpłatny! Bezpośrednią transmisję z tego meczu możecie także oglądać na platformie WP Pilot. Najlepiej jeśli skorzystacie z naszego linka afiliacyjnego bit.ly/3Prtqo4 lub kodu QR:

Zestaw par 14. kolejki eWinner 2. Ligi

7 października (piątek):
Polonia Warszawa – Garbarnia Kraków, godz. 19:11, sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin).

8 października (sobota):
Zagłębie II Lubin – Olimpia Elbląg, godz. 14:00, sędzia: Paweł Dziopak (Tychy).
Wisła Puławy – Stomil Olsztyn, godz. 15:00, sędzia: Albert Różycki (Łódź).
Hutnik Kraków – Pogoń Siedlce, godz. 15:00, sędzia: Mateusz Piszczelok (Katowice).
Siarka Tarnobrzeg – KKS 1925 Kalisz, godz. 15:00, sędzia: Robert Marciniak (Kraków).
Kotwica Kołobrzeg – Górnik Polkowice, godz. 15:00, sędzia: Maciej Pelka (Poznań).

9 października (niedziela):
Lech II Poznań – Śląsk II Wrocław, godz. 13:00, sędzia: Konrad Aluszyk (Toruń).
Radunia Stężyca – Motor Lublin, godz. 14:00, sędzia: Piotr Idzik (Poznań).
GKS Jastrzębie – Znicz Pruszków, godz. 17:15, sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *