Porażka z “Miedziowymi” na własne życzenie

Na zakończenie 9. serii gier w eWinner 2. Lidze przegrywamy z rezerwami Zagłębia w Lubinie 1:2. Jedyną bramkę dla stężyckich Kanarków, po kontrataku w sytuacji sam na sam, zdobył na 1:1 Eryk Sobków. Wcześniej w identycznej sytuacji prowadzenie lubinianom zapewnił Szymon Kobusiński. Drugą bramkę straciliśmy po dośrodkowaniu z wolnego i celnej główce w okienko Kacpra Lepczyńskiego. Gospodarze z Dolnego Ślaska zaprezentowali zabójczą i 100-procentową skuteczność. Oddając tylko dwa celne strzały w całym meczu – strzelili nam dwa gole!

Zagłębie II swoją wygraną zawdzięcza z pewnością doświadczonemu bramkarzowi – Jasminovi Burićovi.  Bośniak co najmniej w 4. sytuacjach, po strzałach z dystansu Radosława Stępnia, Dmytro Bashlaia i dwukrotnie Jakuba Letniowskiego uchronił swój zespół od utraty gola. W II połowie tylko ofiarna interwencja na wślizgu kapitana Rafała Kosznika zapobiegła stracie przez nas 3. bramki. Z kolei w 70. minucie doskonałą okazję na wyrównanie, w sytuacji sam na sam zmarnował Stępień.

W ostatniej minucie doliczonego czasu gry piłkę meczową miał jeszcze Janusz Surdykowski, ale z bliska przeniósł piłkę nad poprzeczką. Okazja do rehabilitacji będzie w najbliższą niedzielę (11.09), kiedy to o godz. 15:00 na Arenie Radunia podejmiemy utytułowanego beniaminka – Polonię Warszawa.

5 września 2022, godz. 12:00 – Lubin, Stadion Zagłębia

Zagłębie II Lubin – Radunia Stężyca 2:1 (1:1)
1:0 – Szymon Kobusiński 21 min.
1:1 – Eryk Sobków 36 min.
2:1 – Kacper Lepczyński 58 min.

Zagłębie II: 1. Jasmin Burić – 2. Bartłomiej Kłudka, 6. Mateusz Kizyma, 3. Kacper Lepczyński, 4. Michał Bogacz, 5. Arkadiusz Woźniak – 7. Tomasz Pieńko (69, 19. Kacper Masiak), 8. Filip Kocaba, 10. Dawid Pakulski (86, 17. Kacper Terlecki), 11. Szymon Kobusiński (69, 18. Paweł Kruszelnicki) – 9. Oliwier Sławiński (86, 16. Jakub Kolan).

Radunia: 12. Kacper Czajkowski – 4. Maciej Orłowski, 3. Tomasz Dejewski, 6. Rafał Kosznik – 21. Szymon Nowicki (70, 28. Janusz Surdykowski), 27. Jakub Letniowski, 2. Dmytro Bashlai (83, 8. Sebastian Deja), 14. Bartosz Zynek (69, 20. Marcel Górski), 10. Radosław Stępień (80, 7. Cezary Sauczek), 17. Jonatan Straus – 23. Eryk Sobków.

Żółte kartki: Kosznik, Zynek, Straus, Deja. Sędziował: Szymon Lizak (Poznań).