Awans jest nasz. Wieczysta wyeliminowana z Pucharu Polski.

W 1/32 Fortuna Pucharu Polski wygraliśmy 2:0 z Wieczystą Kraków na wyjeździe po bramce Eryka Sobkowa w I części gry i golu  Szymona Nowickiego po zmianie stron. Losowanie par II rundy odbędzie się w siedzibie PZPN w piątek, w samo południe, a transmisję przeprowadzi kanał Łączy nas piłka. Liczymy na atrakcyjnego rywala w kolejnej rundzie.

Większość spotkania przebiegało pod kontrolą steżyckich Kanarków. Trener Sebastian Letniowski nie eksperymentował i wystawił najsilniejszy skład z młodzieżowcem Kacprem Czajkowskim w bramce. U gospodarzy, których poprowadził asystent zwolnionego trenera Smudy, zabrakło kontuzjowanego Sławomira Peszki, a tylko na ławce mecz rozpoczęli Thibault Moulin i Radosław Majewski.

W pierwszej połowie optyczną przewagę posiadali niby Żółto-czarni z Krakowa, ale to Radunia stworzyła sobie 3 groźne sytuacje na otwarcie wyniku. Udało się dopiero w trzeciej próbie, gdy po solowej akcji i przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów – celnie z dystansu uderzył nasz niedawny nabytek Eryk Sobków. Gospodarze napędzili nam strachu tylko raz, gdy z połowy boiska wysuniętego Czajkowskiego próbował przelobować wywodzący się z Arki Gdynia – Maksymilian Hebel.

Druga część gry ułożyła się idealnie pod nasz zespół. Już 3 minuty po wznowieniu gry, aktywny w całym spotkaniu Szymon Nowicki znalazł się z piłką przed polem karnym po zagraniu Sobkowa i mierzonym strzałem przy słupku, po raz drugi pokonał bezradnego młodzieżowca w bramce Wieczystej.

Trener gospodarzy dokonał zmian, wzmacniając swoją ofensywę, ale Raduniacy grali uważnie w obronie i nastawili się na pilnowanie wyniku i akcje z kontrataku. O mierze bezradności miejscowych piłkarzy świadczy fakt, że pierwszy celny strzał na naszą bramkę oddali dopiero w 50. minucie gry!

Najlepszej sytuacji na kwadrans przed końcem nie wykorzystał Francuz Moulin, którego pierwsze uderzenie fantastycznie obronił Czajkowski, a dobitkę nasz golkiper sparował na poprzeczkę. Teraz ze spokojem  czekamy na piątkowe emocje związane z losowaniem 1/16 finału PP!

31 sierpnia 2022,  godz. 16:00 – Stadion KS Wieczysta (1/32 PP)

Wieczysta Kraków – Radunia Stężyca 0:2 (0:1)
0:1 – Eryk Sobków 40 min.
0:2 – Szymon Nowicki 48 min.

Wieczysta: 1. Bartosz Plewka – 45. Denys Faworow (66′ 3. Adrian Klimczak), 34. Błażej Augustyn, 2. Patryk Kołodziej, 11. Adrian Frańczak – 14. Michał Mak, 90. Łukasz Pietras (58′ 75. Thibault Moulin), 10. Mateusz Gamrot, 29. Maksymilian Hebel, 77. Emmanuel Kumah (66′ 19. Dawid Linca) – 8. Jakub Bąk (59′ 28. Radosław Majewski).

Radunia: 12. Kacper Czajkowski – 21. Szymon Nowicki (77′ 14. Bartosz Zynek), 4. Maciej Orłowski, 3. Tomasz Dejewski, 6. Rafał Kosznik, 17. Jonatan Straus – 10. Radosław Stępień, 27. Jakub Letniowski, 2. Dmytro Bashlai, 23. Eryk Sobków – 28. Janusz Surdykowski (90′ 20. Marcel Górski).

Żółte kartki: Bąk, Frańczak, Majewski, Moulin – Baszłaj, Orłowski, Stępień, Surdykowski. Sędziował: Leszek Lewandowski (Zabrze).