Kotwica trzyma się mocno

W szlagierze 8. kolejki eWinner 2. Ligi nie sprostaliśmy rewelacyjnemu beniaminkowi i liderowi – Kotwicy Kołobrzeg. Goście wyszli na prowadzenie już w 24. minucie po szybkim ataku i trafieniu Pawła Łysiaka, który kilka sezonów temu strzelił już w Stężycy dwa gole i wtedy jego zespół Bałtyk Koszalin pokonał Radunię 3:2!

W II  połowie Kotwica mądrze cofnęła się i oczekiwała na kontrataki. Mimo okazji, zamiast doprowadzić do remisu, to ponownie zostaliśmy skarceni po szybkiej i koronkowej akcji kołobrzeżan, a egzekutorem został przeżywający renesans formy, ale tylko rezerwowy w tym spotkaniu – Grzegorz Goncerz.

Podopieczni Sebastiana Letniowskiego do końca ambitnie walczyli o poprawę wyniku, co udało się w samej końcówce. Będący ostatnio w wybornej formie młodzieżowiec Bartosz Zynek strzelił dla stężyckich Kanarków honorową bramkę, ale zabrakło już czasu chociażby na remis. Ostatecznie Kotwica wygrała 2:1. Zdecydowany lider rozgrywek zwyciężył siódmy mecz z rzędu i jest niepokonany od początku sezonu.

Warto zaznaczyć dwa debiuty w naszych barwach. W 58. minucie na placu gry pojawił się świeżo zakontraktowany napastnik Eryk Sobków. Natomiast od początku drugiej połowy gry na boisku zameldował się kolejny młodzieżowiec z naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego – 17. letni Wojciech Jakubik, który w dodatku swój debiut uświetnił asystą przy bramce Zynka!

Kolejny mecz Radunia zagra już w środę  (31.08) pod Wawelem, gdzie rywalem w ramach I rundy Pucharu Polski będzie Wieczysta Kraków pod wodzą trenera Franciszka Smudy. Do ligowych zmagań wracamy dopiero w poniedziałek 5 września, kiedy to na Dolnym Śląsku w samo południe naszym rywalem będą rezerwy Zagłębia Lubin.

26 sierpnia 2022, godz. 17:00 – Arena Radunia

Radunia Stężyca – Kotwica Kołobrzeg 1:2 (0:1)
0:1 – Paweł Łysiak 24 min.
0:2 –  Grzegorz Goncerz 80 min.
1:2 – Bartosz Zynek 90 min.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 2. Dmytro Bashlai, 3. Tomasz Dejewski, 6. Rafał Kosznik (73′ 17. Jonatan Straus) – 14. Bartosz Zynek, 27. Jakub Letniowski, 8. Sebastian Deja (68′ 21. Szymon Nowicki), 77. Wojciech Łuczak, 10. Radosław Stępień (58′ 23. Eryk Sobków), 24. Adrian Rajski (46′ 5. Wojciech Jakubik) – 28. Janusz Surdykowski.

Kotwica: 1. Oskar Pogorzelec – 21. Michał Kozajda, 66. Piotr Witasik, 73. Bartłomiej Kulejewski, 19. Sebastian Murawski, 3. Radosław Tuleja – 22. Kamil Kort (60′ 77. Kamil Bartoś), 8. Michał Cywiński (60′ 7. Dominik Chromiński), 16. Josip Soljić, 10. Paweł Łysiak (77′ 97. Tomasz Kaczmarek) – 25. Jakub Bojas (66′ 17. Grzegorz Goncerz).

Żółte kartki: Stępień, Łuczak, Baszłaj, Letniowski – Kulejewski, Chromiński, Šoljić. Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).