W piątek (26.08) II-ligowy hit z liderem w Stężycy!

Gdy dochodzi do rywalizacji lidera z 5. drużyną w tabeli, w dodatku oba zespoły odniosły odpowiednio 6. i 3. zwycięstwa z rzędu, to musi to być hit 8. kolejki eWinner 2. Ligi!  W piątek (26.08) o godzinie 17:00 na Arenie Radunia zmierzymy się z sensacyjnym beniaminkiem i przodownikiem tabeli – Kotwicą Kołobrzeg.

Popularna Kotwa, to klub założony 15 sierpnia 1946 roku i posiadający Biało-niebieskie barwy. Co ciekawe w pierwszych latach istnienia kołobrzeski zespół nazywał się: Kolejarz-Bałtyk, Kolejarz, Barka oraz Budowlani i dopiero w 1958 roku przyjął docelową nazwę Kotwica. Do największych sukcesów Piratów z Kołobrzegu należy pierwszy awans do II ligi w sezonie 2008/09  i zajęcie w nim 6. lokaty. Dodatkowo piłkarze spod znaku Kotwicy dwukrotnie wywalczyli wojewódzki PP w sezonach 2007/08 oraz 2011/12.

W ubiegłym sezonie kołobrzeżanie do ostatniej chwili walczyli o awans na szczebel centralny. Dopiero porażka ich największego rywala – Olimpii Grudziądz w ostatniej kolejce ze Świtem w Skolwinie – dała Kotwie upragnioną promocję. Nie zabrakło przy tym kontrowersji, gdyż po przegranej walce szkoleniowiec Olimpii Marcin Płuska oraz 5. jego piłkarzy (Bojas, Cabrera, Cywiński, Kaczmarek i Witasik) zmieniło barwy klubowe i podążyło za swoim trenerem nad morze!

Po awansie charyzmatyczny prezes Adam Dzik dokonał jeszcze większych wzmocnień, głównie defensywy, zasilając swoją kadrę między innymi: Filipem Modelskim z Termaliki Nieciecza, Bartłomiejem Kulejewskim z Ruchu Chorzów, Josipem Soljićem z Resovii  oraz występującym w ub. sezonie na Kaszubach – Sebastianem Murawskim.

Do tego trzeba dodać grających dotychczas w biało-niebieskich barwach takich zawodników jak: przeżywający drugą młodość w nadmorskim kurorcie – Grzegorz Goncerz (eks król strzelców I ligi w barwach GKS-u Katowice), pomocnik Paweł Łysiak, czy jeszcze bardziej doświadczonych: Dominikach Sadzawickim i Chromińskim oraz Jakubie Szarpaku. Warto także nadmienić, iż w kadrze Piratów oprócz Murasia widnieją także inni, kiedyś związani z Radunią zawodnicy jak Dawid Cempa oraz Jakub Bojas. Z kolei barwy Kotwicy reprezentował poprzednio nasz Sebastian Deja.

Podopieczni trenera Płuski zremisowali bezbramkowo tylko w 1. kolejce u siebie ze Stomilem Olsztyn, by 6 kolejnych spotkań wygrać pod rząd! Spektakularnym wyczynem Kotwica popisała się w ostatniej serii gier, gdy przegrywając w Kołobrzegu do 70 minuty 0:2 i grając już w osłabieniu, po bezpośredniej czerwonej kartce dla stopera Damiana Kostkowskiego – zdołała w 20 minut całkowicie odwrócić losy meczu i wygrać 3:2 z Siarką Tarnobrzeg.

W szeregach gości na pewno nie wystąpi przeciwko Raduni wspomniany stoper Kostkowski, a z naszej strony za 4. żółtą kartkę pauzuje Andrzej Kaszuba. Natomiast trener Sebastian Letniowski będzie mógł już liczyć na eks “kartkowiczów”: Rafała Kosznika, Dymytro Bashlaia i najskuteczniejszego w barwach stężyckich Kanarków Radosława Stępnia – autora 5 ligowych trafień. Po wielu miesiącach żmudnej rehabilitacji, w treningu z drużyną jest już także Paweł Wojowski.

Pierwszy gwizdek na Arenie Radunia w najbliższy piątek (26. sierpnia) o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy. Wstęp oczywiście darmowy! Kto nie będzie mógł śledzić z trybun Areny Radunia przy Abrahama 11 spotkania na żywo, może obejrzeć relację na stronach WP Pilot. Najlepiej skorzystajcie z linka: bit.ly/3Prtqo4
lub dedykowanego kodu QR, dzięki czemu część zysku trafi także na konto naszego klubu.

Zestaw par 8. kolejki eWinner 2. Ligi:

26 sierpnia (piątek):
Radunia Stężyca – Kotwica Kołobrzeg, godz. 17:00
GKS Jastrzębie – Pogoń Siedlce, godz. 17:00
Wisła Puławy – Garbarnia Kraków, godz. 17:00
Stomil Olsztyn – KKS Kalisz, godz. 19:45

27 sierpnia (sobota):
Siarka Tarnobrzeg – Zagłębie II Lubin, godz. 16:00
Lech II Poznań – Olimpia Elbląg, godz. 16:00
Śląsk II Wrocław – Motor Lublin, godz. 17:00

28 sierpnia (niedziela):
Znicz Pruszków – Górnik Polkowice, godz. 15:00
Hutnik Kraków – Polonia Warszawa, godz. 16:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *