Jastrzębie ustrzelone nad Stężycą

W meczu 7. kolejki eWinner 2. Ligi wygrywamy wysoko 4:2 po deszczowym meczu na Arenie Radunia. To trzecie z rzędu zwycięstwo podopiecznych trenera Sebastiana Letniowskiego, które daje nam awans na 4. lokatę w tabeli! Do przerwy był remis 1:1, gdyż na bramkę Andrzeja Kaszuby  tuż przed przerwą odpowiedział napastnik GKS-u Daniel Stanclik.

Po zmianie stron uwidoczniła się przewaga stężyckich Kanarków, które skutecznie i jeszcze 3-krotnie “zadziobały” Jastrzębie, po dwóch bramkach młodzieżowca Bartosza Zynka oraz trafieniu Wojciecha Łuczaka. Goli mogło być nawet więcej, ale w 84. minucie Jakub Letniowski nie wykorzystał rzutu karnego. Końcowy rezultat 4:2 w doliczonym czasie gry ustalił młodzieżowiec gości z Jastrzębia-Zdroju – Szymon Gołuch.

Brawo także dla naszej młodzieży z SMS Stężyca. Dzisiaj 1. raz szansę od początku meczu dostał Adrian Rajski (debiutował w marcu br. przeciwko KKS w Kaliszu), a w doliczonym czasie gry trener Letniowski dał zadebiutować obrońcy Filipowi Lipce. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na hit 8. kolejki, czyli piątkowe starcie Raduni w Stężycy (26 sierpnia, godz. 17:00) z liderującym i rewelacyjnym beniaminkiem – Kotwicą Kołobrzeg.

21 sierpnia 2022, godz. 15:00 – Arena Radunia

Radunia Stężyca – GKS Jastrzębie 4:2 (1:1)
1:0 – Andrzej Kaszuba 33 min.
1:1 – Daniel Stanclik 42 min.
2:1 – Bartosz Zynek 79 min.
3:1 – Wojciech Łuczak 85 min.
4:1 – Bartosz Zynek 88 min.
4:2 – Szymon Gołuch 90+1 min.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 4. Maciej Orłowski (90′ 18. Filip Lipka), 3. Tomasz Dejewski, 17. Jonatan Straus – 7. Cezary Sauczek (46′ 21. Szymon Nowicki), 25. Andrzej Kaszuba (45′ 8. Sebastian Deja), 27. Jakub Letniowski, 77. Wojciech Łuczak, 14. Bartosz Zynek (90′ 20. Marcel Górski), 24. Adrian Rajski (72′ 22. Nikodem Potrac) – 28. Janusz Surdykowski.

Jastrzębie: 1. Grzegorz Drazik – 27. Bartosz Boruń, 98. Kacper Kawula (85′ 22. Nataniel Wybraniec), 3. Mateusz Słodowy, 44. Jewhenij Zacharczenko, 19. Dawid Szkudlarek (71′ 16. Dominik Kulawiak) – 11. Dariusz Kamiński, 24. Daniel Szymczak (81′ 18. Natan Wysiński), 7. Przemysław Lech, 20. Szymon Gołuch – 21. Daniel Stanclik.

Żółte kartki: Kaszuba, Deja, Potrac – Zacharczenko, Kawula. Sędziował: Piotr Pazdecki (Koszalin).