Miłe złego początki i katastrofa w upalnym Pruszkowie

Niestety na inaugurację 2. kolejki eWinner 2. Ligi, mimo objęcia prowadzenia, to finalnie przegrywamy w Pruszkowie ze Zniczem aż 1:3. Na piękną bramkę Radosława Stępnia z woleja, ze strony gospodarzy odpowiedział bardzo szybko strzałem z główki po rzucie rożnym – Maciej Firlej. Kwadrans później, po fatalnej stracie piłki na połowie Znicza, z kontrataku, z bliska akcję sfinalizował nasz dobry “znajomy” jeszcze z III ligi – Japończyk Shuma Nagamatsu.
W 92. minucie rezerwowy Wojciech Łuczak mógł zapewnić nam chociaż punkt, ale z wapna przegrał pojedynek z Piotrem Misztalem, który obronił jego rzut karny, a kilkadziesiąt sekund później po raz drugi tego dnia dobił nas Firlej.
Przegrywamy  niestety zasłużenie, gdyż gospodarze, zwłaszcza w II połowie mieli jeszcze co najmniej 3-4 dogodne sytuacje na podwyższenie rezultatu, ale dwukrotnie Kacpra Tułowieckiego ratowała poprzeczka!
Na pewno nie takiego startu nowego sezonu wszyscy oczekiwaliśmy. Szansa na przełamanie i poprawę minorowych nastrojów już w najbliższą środę (27.07) kiedy to w rundzie wstępnej Pucharu Polski o godz. 18:00 podejmiemy na Arenie Radunia Wisłę Puławy, a w niedzielę (31.07), również w Stężycy o 15:00, w ramach 3. kolejki spotkań II ligi zmierzymy się rezerwami Lecha Poznań. Wstęp na oba spotkania bezpłatny.

22 lipca 2022, 17:00 – MZOS Pruszków

Znicz Pruszków – Radunia Stężyca 3:1 (0:0)
0:1 – Radosław Stępień 53 min.
1:1 – Maciej Firlej 56 min.
2:1 – Shuma Nagamatsu 81 min.
3:1 – Maciej Firlej 90+3 min.

Znicz: 1. Piotr Misztal – 17. Dawid Barnowski, 21. Łukasz Bogusławski, 3. Dmytro Juchymowycz, 16. Mateusz Grudziński, 11. Paweł Moskwik (67′ 15. Kamil Niewiadomski) – 7. Tymon Proczek (71′ 30. Wiktor Nowak), 6. Krystian Pomorski, 18. Shuma Nagamatsu (84′ 8. Mateusz Możdżeń) – 19. Patryk Czarnowski (67′ 10. Patryk Skórecki), 9. Maciej Firlej.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 4. Maciej Orłowski, 8. Tomasz Dejewski, 17. Jonatan Straus – 21. Szymon Nowicki (46′ 7. Cezary Sauczek), 2. Dmytro Bashlai, 27. Jakub Letniowski, 10. Radosław Stępień (79′ 77. Wojciech Łuczak), 14. Bartosz Zynek, 15. Adam Płotka (26′ 20. Marcel Górski) – 11. Przemysław Kita (67, 28. Janusz Surdykowski).

Żółta kartka: Juchymowycz. Sędziował: Szymon Lizak (Poznań).