Na inaugurację z Wojskowymi na Arenie Radunia

Na inaugurację nowego sezonu 2022/23 eWinner 2. Ligi w sobotę (16.07) podejmiemy rezerwy Śląska Wrocław. Zapraszamy wszystkich kibiców oraz wakacyjnych turystów w sobotę o godz. 18:00 na trybuny Areny Radunia przy ulicy Abrahama 11. Również w tym sezonie wstęp na wszystkie domowe mecze stężyckich Kanarków jest darmowy.

WKS Śląsk Wrocław został założony w 1947 roku jako klub resortowy i przyjął barwy: zielono-biało-czerwone. Pierwszy garnitur Wojskowych występuje  w Ekstraklasie. Śląsk to m.in.: 2-krotny mistrz Polski (1977, 2012), 3x wicemistrz  (1978, 1982, 2011), 2x zdobywca Pucharu Polski (1976, 1987), 2x zdobywca Superpucharu Polski (1987, 2012) oraz zdobywca Pucharu Ekstraklasy (2009). Wrocławianie zagrali dotąd 41 sezonów w Ekstraklasie i 22 na jej zapleczu.

Natomiast nam przyjdzie oczywiście rywalizować z rezerwami tego klubu, które w nowym sezonie ponownie poprowadzi trener Krzysztof Wołczek. Druga drużyna Śląska opierać się będzie podobnie jak rok wcześniej, głównie na wychowankach wrocławskiej Akademii i młodych piłkarzach z regionu. W kadrze Śląska II widnieją jednak dwa doświadczone nazwiska, w osobach Piotra Celebana (358 występów w Ekstraklasie i 35 zdobytych bramek) i Mariusza Pawelca (319/2).

Co prawda miesiąc temu do rezerw Wojskowych relegowany został także eks reprezentant kraju – Krzysztof Mączyński (258/13), ale ponieważ nie brał on udziału w przygotowaniach zespołu rezerw i zagrał tylko 45 minut w ostatnim sparingu, więc  jego udział w sobotnim meczu na Kaszubach stoi pod znakiem zapytania.

W ramach przygotowań do nowego sezonu Wojskowi II rozegrali 4 gry kontrolne. Najpierw pokonali II-ligowych rywali GKS Jastrzębie 1:0 (gol Miłosza Kurowskiego) i rezerwy Lecha Poznań 2:1 (dwie bramki  Szymona Krocza), aby następnie dwukrotnie ulec innemu przedstawicielowi II ligi KKS Kalisz 0:3, a na koniec doznać derbowej porażki z III-ligową Ślęzą Wrocław 1:3 (trafienie Roberta Pisarczuka).

Jeśli chodzi o ruchy transferowe w ekipie trenera Wołczka, to z zespołem pożegnał się napastnik Mariusz Idzik, który wybrał ligowego rywala Górnika Polkowice, a do pierwszej drużyny przesunięci zostali bramkarz Oskar Mielcarz, pomocnik Jehor Macenko czy napastnik Piotr Samiec-Talar. Pamiętajmy jednak, że Śląsk ma możliwość płynnego przesuwania piłkarzy pomiędzy obydwoma zespołami i być może ktoś ze składu “jedynki” przyjedzie także do Stężycy?

W rubryce transfery do klubu potwierdzone jest przesunięcie do “dwójki” wspomnianego już Mączyńskiego, pomocnika Szymona Krocza z Polkowic oraz ze spadkowicza Pogoni Grodzisk – Mateusza Lisowskiego, a także graczy ze Ślęzy – bramkarza Pawła Budzyńskiego i obrońcy Roberta Pisarczuka. Najciekawsze jest jednak, że przy Abrahama 11 w Stężycy ponownie zobaczymy Kubę Lizakowskiego, tylko tym razem w barwach Wojskowych z Wrocławia.

Z kolei drużyna trenera Sebastiana Letniowskiego w ramach przedsezonowych przygotowań rozegrała 5 sparingów. Bilans tych gier to 2-1-2 i stosunek bramek 7:9. Dwukrotnie po 2:1 wygraliśmy z III-ligowcami: GKS-em Przodkowo i Stolemem Gniewino, bezbramkowo zremisowaliśmy z I-ligową Arką Gdynia oraz doznaliśmy minimalnej porażki 1:2  Lechią Gdańsk, a najwyżej przegraliśmy ze Stomilem Olsztyn (0:2), który jako spadkowicz będzie naszym ligowym rywalem w tym sezonie.

Trener Letniowski i sztab naszej drużyny będzie dysponował na jesień 26. zawodnikami, w tym aż 10. tzw. młodzieżowcami (rocznik 2002 i młodsi). Aż 8. piłkarzy w tym gronie to wychowankowie i uczniowie naszego SMS-u w ZKiW w Stężycy. Zapraszamy Was także do zapoznania się ze Skarbem Kibica Raduni w artykule poniżej, gdzie przedstawiona została kompletna kadra, a także wszystkie transfery In i Out naszego klubu:

https://raduniastezyca.pl/2022/07/13/skarb-kibica-kadra-raduni-na-sezon-2022-23

Zestaw par 1. kolejki eWinner 2. Ligi:

6 lipca (sobota):
Zagłębie II Lubin – Pogoń Siedlce, godz. 13:00, sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary).
Hutnik Kraków – Lech II Poznań, godz. 17:00, sędzia: Paweł Dziopak (Tychy).
Siarka Tarnobrzeg – Znicz Pruszków, godz. 17:00, sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin).
Wisła Puławy – GKS Jastrzębie, godz. 18:00, sędzia: Mariusz Myszka (Stalowa Wola).
Radunia Stężyca – Śląsk II Wrocław, godz. 18:00, sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn).

17 lipca (niedziela):
Garbarnia Kraków – Motor Lublin, godz. 13:00, sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).
Kotwica Kołobrzeg – Stomil Olsztyn, godz. 17:00, sędzia: Piotr Idzik (Poznań).
Olimpia Elbląg – Górnik Polkowice, godz. 17:00, sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa).

14 września, godz. 18:00
Polonia Warszawa – KKS 1925 Kalisz (przełożony)

Polonia Warszawa KKS 1925 Kalisz 14 września, 18:30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *