Cenny sprawdzian z Lechią

W 1. dzisiejszym sparingu przegrywamy minimalnie przy Traugutta we Wrzeszczu z Lechią Gdańsk 1:2.  W składzie biało-zielonych mogliśmy zobaczyć m.in. Buchalika, Kubickiego, Kryeziu, Clemensa, Durmusa, Diabate czy Sezonienkę. To własnie piłkarze stanowiący ekstraklasowy skład gospodarzy nadawali ton grze zwłaszcza w I połowie spotkania.

Do przerwy Lechia prowadziła różnicą dwóch bramek, które strzelali w sytuacjach sam na sam z Kacprem Tułowieckim najpierw w 27. minucie Christian Clemens, po dokładnym przerzucie z prawej strony boiska, a tuż przed gwizdkiem na przerwę wynik podwyższył w podobnym stylu Malijczyk Bassekou Diabate.

Po zmianie stron stężyckie Kanarki zdołały odpowiedzieć tylko jednym golem. Pod koniec spotkania obsłużony w polu karnym Radek Stępień pięknym uderzeniem w okienko bramki rezerwowego Antoniego Mikułko – ustalił ostateczny rezultat meczu.

W całym spotkaniu mieliśmy kilka doskonałych okazji na następne trafienia, ale doskonałej sytuacji nie wykorzystał m.in. Rafał Kosznik. Z kolei mierzone uderzenie młodzieżowca Bartosza Zynka golkiper gospodarzy końcami palców sparował na słupek i rzut rożny, a mierzone dośrodkowanie na główkę do Przemka Kity, w ostatniej chwili przeciął defensor  Lechii.

Za nami bardzo pożyteczny sprawdzian z wymagającym rywalem. Już za 2 godziny rozegramy drugi mecz kontrolny. Tym razem naszym rywalem na bocznym boisku treningowym w Stężycy będzie III ligowy Stolem Gniewino.

8 lipca 2022, godz. 11:00 – Gdańsk, Traugutta 29

Lechia Gdańsk – Radunia Stężyca 2:1 (2:0)
1:0 – Christian Clemens 27 min.
2:0 – Bassekou Diabate 43 min.
2:1 – Radosław Stępień 87 min.

Lechia Gdańsk: Michał Buchalik (Antoni Mikułko) – Bartosz Brzęk, Egzon Kryeziu, Miłosz Kurzydłowski, Filip Koperski, Tomasz Neugebauer, Jarosław Kubicki (Witan Sulaeman), Christian Clemens, Ilkay Durmus (Mateusz Sadło), Bassekou Diabate, Kacper Sezonienko (Krystian Okoniewski).

Radunia Stężyca: (I połowa) Kacper Tułowiecki – Dmytro Baszłaj, Tomasz Dejewski, Rafał Kosznik – Cezary Sauczek, Jakub Letniowski, Andrzej Kaszuba, Adrian Rajski – Radosław Stępień, Bartosz Zynek, Przemysław Kita.

(II połowa) Kacper Tułowiecki – Dmytro Baszłaj, Tomasz Dejewski, Rafał Kosznik – Cezary Sauczek, Jakub Letniowski, Andrzej Kaszuba, Adam Płotka – Radosław Stępień, Górski, Janusz Surdykowski.