Pierwsze kontrakty Adriana Rajskiego i Adama Płotki. Wypożyczenie Zynka z Wisły Płock

Z początkiem lipca swoje pierwsze, profesjonalne kontrakty z Radunią Stężyca podpisali uczniowie SMS Stężyca: 18-letni Adrian Rajski oraz 17-letni Adam Płotka. Obaj nasi młodzi piłkarze podpisali dwuletnie kontrakty z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. Adrian i Adam – Witamy na pokładzie Raduni.

Adrian Rajski urodził się 18 października 2004 roku i swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w klubie Sobieski Gniew. Następnie był szkolony przez inny klub z Gniewu – Mewę. Od 2019 roku reprezentował z kolei barwy Pogoni Prabuty, skąd dwa lata temu zawitał na Kaszuby i od tego momentu jest uczniem ZKiW Stężyca (SMS Stężyca) oraz zawodnikiem drużyn juniorskich Raduni. Lewonożny, boczny pomocnik bądź obrońca grał w ubiegłym sezonie w drużynie rezerw trenera Dawida Klawikowskiego, ale ma za sobą już także debiut na II-ligowych boiskach! 6 marca br., wszedł na boisko w 79. minucie przegranego 0:2 spotkania w Kaliszu, z miejscowym KKS-em.

Rok młodszy Adam Płotka urodził się 9 stycznia 2005 roku i również  jest lewonożnym zawodnikiem, który może grać na tych samych pozycjach co Rajski. Adam jest wychowankiem Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk, w której występował do roku 2016, kiedy to zmienił barwy klubowe na Jaguara Gdańsk. Trzy lata temu Płotka został podobnie jak Rajski “wyłowiony” przez nasz skauting i od tego momentu reprezentuje Radunię, będąc jednocześnie uczniem tutejszego SMS-u. Ubiegły sezon boczny pomocnik, bądź wahadłowy grał w rezerwach u trenera Klawikowskiego, gdzie należał do wyróżniających się piłkarzy.

Jednocześnie w dniu dzisiejszym nasz klub sfinalizował  także roczną umowę wypożyczenia na sezon 2022/23 20-letniego pomocnika Wisły Płock – Bartosza Zynka. Urodzony w Legnicy ofensywny pomocnik “Nafciarzy” do piłkarskiej kariery startował w klubie Amico Lubin. Następnie wyjechał do Anglii, gdzie był szkolony w Akademii Queens Park Rangers. W 2018 roku wrócił do kraju i reprezentował barwy Zagłębia II Lubin. Natomiast wiosną 2020 zmienił barwy klubowe na płocką Wisłę. W ubiegłym sezonie zagrał w 3. spotkaniach na poziomie Ekstraklasy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *