Pierwsza wygrana w sparingach

W czwartym meczu kontrolnym przed startem sezonu 2022/23 eWinner 2. Ligi, odnosimy pierwsze, sparingowe zwycięstwo. Dzięki dwóm skutecznym główkom autorstwa Tomasza Dejewskiego oraz Janusza Surdykowskiego pokonujemy lokalnego rywala GKS Przodkowo 2:1. Goście zza miedzy prowadzili nawet do przerwy. Gola dla GKS, po szybkim kontrataku strzelił zawodnik testowany.

Dość niespodziewanie dla wszystkich, w I połowie przewagę posiadali piłkarze z Przodkowa. Zawodnicy GKS-u nastawili się na szybkie kontrataki i jeden z nich, po źle rozegranym rzucie rożnym przez stężyckie Kanarki – zapewnił im sensacyjne prowadzenie do przerwy. Gwoli sprawiedliwości należy dodać, że był to najniższy wymiar kary dla niemrawo grających gospodarzy. Na szczęście przodkowian zawodziła skuteczność, albo dobrze bronił Kacper Czajkowski.

Po ostrej reprymendzie w przerwie, w II części gry zobaczyliśmy nie tylko zmieniony skład, ale także obraz gry odwrócił się o 180 stopni.  Raduniacy przeprowadzili w drugich 45. minutach szereg szybkich i efektownych ataków, a dwa z nich zakończyły się bramkami, po uderzeniach z główki.

Najpierw dobre dośrodkowanie sfinalizował nasz nowy nabytek Tomasz Dejewski, a niecałe 20 minut później prowadzenie zapewnił nam Janusz Surdykowski, który z bliska sfinalizował idealnie dogranie Jonatana Strausa z rzutu rożnego. Końcowy wynik powinien być o wiele wyższy, gdyż mieliśmy kilka doskonałych okazji, ale albo brakowało nam precyzji pod bramką rywala, albo doskonale bronił bramkarz z Przodkowa

Na koniec mała ciekawostka. Był to prawdopodobnie ostatni mecz GKS-u Przodkowo. Klub złożył już wniosek do Pomorskiego OZPN o zmianę nazwy i lokalizacji. W nowym sezonie w III lidze, gr. 2 zagra już… Cartusia Kartuzy. Nawet na przedmeczową rozgrzewkę, część zawodników gości wybiegła w sprzęcie sportowym z herbem nowej drużyny!

2 lipca 2022, godz. 11:00 – Stężyca – Arena Radunia

Radunia Stężyca – GKS Przodkowo 2:1 (0:1)
0:1 – piłkarz testowany 22 min.
1:1 – Tomasz Dejewski 63 min.
2:1 – Janusz Surdykowski 81 min.
Radunia: (I połowa) Kacper Czajkowski – Dmytro Bashlai, Tomasz Dejewski, Rafał Kosznik – Szymon Nowicki, Jakub Letniowski, Andrzej Kaszuba, Radosław Tuleja – Radosław Stępień, zawodnik testowany I, Przemysław Kita.
(II połowa): Kacper Tułowiecki – Maciej Orłowski, Tomasz Dejewski (63′ zawodnik testowany III), Jonatan Straus – Nikodem Potrac, zawodnik testowany II, Jakub Letniowski (63′ Dmytro Bashlai), Adam Płotka – Wojciech Łuczak, zawodnik testowany IV, Janusz Surdykowski.