Trener Letniowski na dłużej w Raduni

Po wielkim sukcesie jakim była 6. lokata w rozgrywkach eWinner 2. Ligi i następnie walka w barażach o 1. ligę, trener Sebastian Letniowski prolongował swoją umowę jako szkoleniowiec Raduni Stężyca na kolejne 12 miesięcy, na sezon rozgrywkowy 2022/23. Wraz z trenerem zostaje także cały dotychczasowy sztab szkoleniowy.

Trener Letniowski objął stężyckie Kanarki 4 stycznia 2020 roku, ale w rundzie wiosennej sezonu 2019/20 zdążył poprowadzić “zielono-żółto-niebieskich” tylko w wyjazdowym meczu z Górnikiem Konin (wygrana 2:1), po czym rozgrywki z powodu Covid-19 zostały zakończone. W kolejnym sezonie Radunia zajęła już 1. miejsce w III lidze grupie 2, wyprzedzając Świt Skolwin i z 87. punktami na koncie awansowała na szczebel centralny do II ligi, strzelając przy okazji aż 115 goli, sama straciła tylko 18 bramek w 35. kolejkach ligowych.

Całkowity bilans 46-letniego szkoleniowca na Kaszubach to 143 punkty wywalczone w 71 spotkaniach III i II ligi, przy bilansie bramkowym 177:77.  Średnia punktowa drużyny w tym okresie to 2,01 na mecz. Dotychczas za kadencji trenera Letniowskiego Radunia wygrała 45 spotkań, tylko 8 zakończyło się podziałem punktów, natomiast 18 razy schodziliśmy z boisk pokonani przez rywali.

Wcześniej Sebastian Letniowski trenował III-ligowe kluby: GKS Przodkowo, Bałtyk Gdynia oraz KP Starogard Gd. Gratulacje Trenerze i życzymy sobie kolejnych, jeszcze większych, wspólnych sukcesów sportowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *