W rundzie wstępnej Pucharu Polski zagramy z Wisłą

Zakończyły się już dla nas barażowe emocje i sezon 2021/22, tymczasem poznaliśmy rywala w ramach następnej edycji Fortuna Pucharu Polski. Jako II-ligowiec do sezonu 2022/23 przystąpimy w rundzie wstępnej, która rozegrana zostanie w środę 27 lipca br. Naszym rywalem na tym etapie rozgrywek będzie doskonale nam znana już Wisła Puławy – czyli podobnie jak Radunia, ubiegłoroczny beniaminek eWinner 2. Ligi.

W rundzie wstępnej zagra 20 drużyn – 18 zespołów eWinner II ligi zakończonego sezonu i dwa ostatnie zespoły Fortuna I ligi (GKS Jastrzębie i Górnik Polkowice). Zgodnie z obowiązującym regulaminem pary zostały zestawione według kolejności drużyn w tabeli. Najwyżej sklasyfikowany zespół zmierzy się z najniżej sklasyfikowanym itd.

Drużyny uczestniczące w rozgrywkach UEFA – czyli: Lech Poznań, Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk, zostały zwolnione  z udziału w I rundzie (rozpoczną zmagania dopiero od 1/16 PP), w której wystąpi w sumie 56 zespołów – 10. zwycięzców rundy wstępnej, 14 zespołów z PKO Ekstraklasy, 16 zespołów z Fortuna I ligi oraz 16. zwycięzców rozgrywek wojewódzkich.

Runda wstępna Pucharu Polski (środa, 27 lipca):

Górnik Polkowice – GKS Bełchatów
GKS Jastrzębie – Sokół Ostróda
Stal Rzeszów – Pogoń Grodzisk Mazowiecki
Chojniczanka Chojnice – Hutnik Kraków
Ruch Chorzów – Znicz Pruszków
Wigry Suwałki – KKS 1925 Kalisz
Motor Lublin – Śląsk II Wrocław
Radunia Stężyca – Wisła Puławy
Lech II Poznań – Pogoń Siedlce
Garbarnia Kraków – Olimpia Elbląg

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *