Mamy baraże o Fortuna 1. Ligę! W środę zagramy z “Niebieskimi” w Chorzowie

Bardzo dobre wieści dotarły do nas z siedziby PZPN-u. Po pozytywnej decyzji Komisji Odwoławczej ds. Licencji możemy w końcu oficjalnie zakomunikować, że w najbliższą środę (25.05) o godz. 17:45, Radunia rozegra na wyjeździe barażowy mecz półfinałowy o Fortuna 1. Ligę z 14-krotnym Mistrzem Polski, ale zarazem innym beniaminkiem – Ruchem Chorzów.

W sezonie zasadniczym jesienią w Stężycy, Niebiescy pokonali nas 2:1, po golach Michała Mokrzyckiego (38. min.) z rzutu karnego oraz Przemysława Szkatuły tuż po przerwie. Honorową bramkę dla stężyckich Kanarków pod koniec meczu pięknym uderzeniem z dystansu zdobył Sebastian Deja.

Z kolei miesiąc temu w Chorzowie przy Cichej wzięliśmy rewanż na drużynie  Jarosława Skrobacza, wygrywając po bardzo dobrym spotkaniu 1:0, dzięki złotej bramce Kuby Lizakowskiego z 69. minuty. W drugiej parze półfinałowej o godz. 20:30 spotkają się natomiast Wigry Suwałki z Motorem Lublin.

Zwycięzcy półfinałów zagrają decydujące spotkanie o prawo występów na zapleczu polskiej Ekstraklasy, które odbędzie się już w niedzielę (29.05), o godzinie 17:00. Gospodarzem będzie zespół, który po rundzie zasadniczej zajął wyższe miejsce w II-ligowej tabeli. Wszystkie trzy spotkania barażowe pokaże na żywo TVP Sport.

Baraże o Fortuna 1. Ligę

Półfinały  (środa, 25 maja)

Ruch Chorzów – Radunia Stężyca, godz. 17:45

Wigry Suwałki – Motor Lublin, godz. 20:30

Finał w niedzielę, 29 maja, o godz. 17:00

Komunikat Komisji:

“Uwzględnić odwołanie i przyznać Klubowi Radunia Stężyca licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach I ligi w sezonie 2022/2023 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym na stadionie zastępczym w Gdańsku przy ul. Traugutta 29 oraz nałożyć na Klub środek kontroli w postaci obowiązku zapłaty kwoty 5 000 zł za naruszenie dyscypliny procesu licencyjnego.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *