Historyczny triumf Raduni nad Ruchem [skrót meczu]

W meczu 29. kolejki eWinner 2. Ligi odnosimy historyczne zwycięstwo nad 14-krotnym Mistrzem Polski – Ruchem Chorzów i jednocześnie rewanżujemy się Niebieskim za jesienną porażkę w Stężycy 1:2. Autorem złotej “główki” był w 69. minucie Kuba Lizakowski.

Nasza wygrana jest tyleż sensacyjna, co zasłużona. Już do przerwy mogliśmy prowadzić, ale woleja Jakuba Witka – Bielecki sparował na róg, natomiast Radosław Stępień w całym spotkaniu miał co najmniej trzy dogodne okazje na zdobycie bramki, ale brakowało mu dzisiaj albo szczęścia, albo precyzji. W 67. minucie to Ruch mógł wyjść na prowadzenie ale bombę z dystansu na szczęście odbił przed siebie Kacper Tułowiecki.

Dwie minuty później mieliśmy kornera pod bramką Niebieskich.  Po dośrodkowaniu Jakuba Letniowskiego obrońca Ruchu wybił piłkę przed pole karne, ale  tam z narożnika ponownie dośrodkował Wojciech Łuczak, kontrującą piłkę w pole bramkowe posłał głową Maciej Orłowski , a na 5 metrze wszystko z główki wykończył popularny Lizak i cała drużyna utonęła w objęciach.

Gospodarze próbowali jeszcze doprowadzić do remisu, ale w końcówce meczu doskonałej okazji po podaniu Szczepana nie wykorzystał z bliska rezerwowy napastnik Piotr Stępień. Wygrana na Cichej w Chorzowie przybliża nas do strefy barażowej. Do końca sezonu pozostało już tylko 5 kolejek. W najbliższą środę o godz. 17:00 podejmiemy na Arenie Radunia rezerwy Śląska Wrocław.

Skrót meczu dzięki TVP Sport:

23 kwietnia 2022, godz. 18:20 – Cicha 6, Chorzów.

Ruch Chorzów – Radunia Stężyca 0:1 (0:0)
0:1 – Kuba Lizakowski 69 min.

Ruch: 82. Jakub Bielecki – 2. Konrad Kasolik, 20. Rusłan Zubkow, 71. Remigiusz Szywacz – 24. Paweł Żuk, 17. Patryk Sikora, 27. Vanja Marković (46′ 9. Piotr Stępień), 14. Łukasz Janoszka (79′ 72. Jakub Malec), 10. Tomasz Foszmańczyk (46′ 11. Piotr Wyroba), 5. Tomasz Wójtowicz (74′ 30. Filip Żagiel) – 95. Daniel Szczepan.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 13. Kuba Lizakowski, 21. Maciej Orłowski, 4. Przemysław Szur, 19. Sebastian Murawski, 25. Szymon Nowicki – 77. Wojciech Łuczak (77′ 11. Dawid Retlewski), 15. Jakub Witek, 27. Jakub Letniowski, 10. Radosław Stępień (84′ 7. Damian Szuprytowski) – 28. Janusz Surdykowski.

Żółte kartki: Foszmańczyk, Janoszka, Kasolik, Wyroba, Wójtowicz – Lizakowski, Surdykowski. Sędziował: Robert Marciniak (Kraków). Widzów: 6588.