Który beniaminek przełamie wiosenny letarg w Puławach?

W ramach 27. kolejki eWinner 2. Ligi zmierzymy się na wyjeździe z innym beniaminkiem – Wisłą Puławy. W poprzedniej rundzie na Arenie Radunia, mimo prowadzenia do przerwy 2:0, po bramkach: Bartka Kuźniarskiego i Wojtka Łuczaka, ostatecznie tylko zremisowaliśmy 2:2, Jesienią goście byli pierwszą drużyną, która zdobyła punkt w Stężycy i przerwała nam serię 5. kolejnych, domowych wygranych z rzędu.

Wisła z Puław to klub założony już w 1923 roku, który swoje spotkania rozgrywa na nowoczesnym stadionie miejskim, mogącym pomieścić prawie 4,5 tysiąca widzów. Do największych sukcesów Biało-niebieskich trzeba zaliczyć awans do 1. Ligi w sezonie 2016/17 oraz aż 5-krotne zakwalifikowanie się do 1/16 Pucharu Polski – ostatnio w edycji 2018/19.

W przerwie zimowej trener Mariusz Pawlak dokonał kilku wzmocnień w swojej kadrze, głównie do dośrodkowej strefy. Mi.in. pozyskano serbskiego pomocnika z  Budućnosti BelgradStefana Ilića, z Chojniczanki wzięto Macieja Konę, z Sokoła Ostróda – Jana Flaka, a z wycofanego Bełchatowa  innego gracza drugiej linii – Marcina Ryszkę.

Na dokładkę wypożyczono także z imienniczki z Płocka – rosłego bramkarza Bartłomieja Gradeckiego. Natomiast po stronie 6. ubytków, z wartościowych piłkarzy należy wymienić głównie filigranowego pomocnika Łukasza Kacprzyckiego oraz strzelca bramki w Stężycy – Australijczyka – Dylana Ruiza-Diaza.

Nasze zespoły mają kilka wspólnych mianowników. W I części sezonu  obie ekipy wniosły wiele ożywienia  i kolorytu w zmagania II-ligowców, a także uplasowały się wysoko w ligowej tabeli. Niestety wiosna wygląda o wiele słabiej w wykonaniu obu beniaminków.

Gospodarze sobotniego starcia wygrali w tym roku tylko z innymi beniaminkami: Pogonią Grodzisk oraz Sokołem Ostróda. Jeszcze gorzej przedstawia się tegoroczny bilans Raduni, na który dotychczas składa się tylko zwycięstwo w Ostródzie i remis w Elblągu z Olimpią.

Obaj trenerzy preferują radosny i ofensywny futbol, ale zawodnicy często zawodzą w obronie. Stąd zbliżone bilanse bramkowe po 26. rozegranych kolejkach. Nasz 40:42, a puławian 43:44! Aktualnie stężyckie Kanarki plasują się na 9. lokacie, o 4 pozycje wyżej niż Duma Powiśla i mamy w dorobku 4 punkty wywalczone więcej.

Do najgroźniejszych graczy z Powiśla należy duet Portugalczyka Carlosa Daniela i doświadczonego Adriana Paluchowskiego. Obaj mają już na koncie po 8 trafień, a także Bartłomiej Bartosiak z 6 bramkami i Emil Drozdowicz – autor 5 goli. W sumie ten ofensywny kwartet jest odpowiedzialny za prawie 2/3 wszystkich bramek strzelanych przez puławską Wisłę.

Początek  w Puławach w sobotę 9 kwietnia, o  godz. 15:00 na stadionie miejskim przy ulicy Hauke-Bosaka 1. Arbitrem tego spotkania będzie Radosław Trochimiuk z Przasnysza. Trener Sebastian Letniowski nie będzie mógł skorzystać w tym meczu z Michała Millera, który pauzuje z powodu nadmiaru kartek.

Zestaw par 27. kolejki eWinner II ligi:

9 kwietnia (sobota):
Znicz Pruszków – Stal Rzeszów, godz. 15:00, sędzia: Piotr Idzik (Poznań).
Wisła Puławy – Radunia Stężyca, godz. 15:00, sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów).
Motor Lublin – Pogoń Grodzisk Mazowiecki, godz. 16:00, sędzia: Paweł Kukla (Kraków).
Pogoń Siedlce – Chojniczanka Chojnice, godz. 16:00, sędzia: Szymon Lizak (Poznań).
Hutnik Kraków – KKS 1925 Kalisz, godz. 16:00, sędzia: Marcin Szrek (Kielce).
Ruch Chorzów – Sokół Ostróda, godz. 18:00, sędzia: Szymon Łężny (Kluczbork).

10 kwietnia (niedziela):
Śląsk II Wrocław – Wigry Suwałki, godz. 12:30, sędzia: Paweł Dziopak (Tychy).
Lech II Poznań – Olimpia Elbląg, godz. 13:00, sędzia: Marcin Bielawski (Katowice).

GKS Bełchatów – Garbarnia Kraków 0:3 (walkower)