Bez bramek na Żuławach, dzień konia obu bramkarzy

W meczu 26. kolejki eWinner 2. Ligi zremisowaliśmy bezbramkowo na wyjeździe z Olimpią Elbląg. Najlepszej okazji nie wykorzystał dla nas w II połowie Dawid Retlewski, którego efektowny strzał z dystansu wylądował tylko na poprzecze bramki Andrzeja Witana. Ostatni kwadrans musieliśmy grać w osłabieniu, gdyż drugą żółtą kartką ukarany został były OlimpijczykMichał Miller.

Na fatalnym boisku rządził przypadek. Nie dało się grać ani po ziemi, gdyż piłka ciągle podskakiwała, ani górą, gdyż przy porywistym wietrze futbolówka wyczyniała cuda i zachowywała się zgoła nieoczekiwanie. W I połowie lekką przewagę mieli elblążanie, którzy wykorzystali fakt iż grali z wiatrem.

Po zmianie stron uwidoczniła się przewaga steżyckich Kanarków, ale co  najmniej trzykrotnie świetnym refleksem na linii popisał się golkiper gospodarzy, a raz uratowała go wspominania już poprzeczka. Również Kacper Tułowicki stanął na wysokości zadania i wybronił nam kilka niebezpiecznych sytuacji, a w II połowie jego genialna interwencja  czubkiem buta uratowała nam remis.

To dopiero trzeci podział punktów w wykonaniu Raduni w tym sezonie. Co ciekawe, Olimpia nie zdołała nam w tym sezonie, w dwóch spotkaniach strzelić bramki, gdyż w Stężycy wygraliśmy z nimi 3:0. Za tydzień ponownie zagramy na wyjeździe. W sobotę 9 kwietnia zmierzymy się o godz. 15:00 z Wisłą Puławy.

2 kwietnia 2022, godz. 16:00 – Stadion Miejski w Elblągu

Olimpia Elbląg – Radunia Stężyca 0:0

Olimpia: 27. Andrzej Witan – 7. João Guilherme, 25. Adrian Piekarski, 10. Michał Czarny, 5. Kamil Wenger, 23. Miłosz Kałahur – 14. Marcin Czernis, 8. Hubert Krawczun (89, 17. Jan Sienkiewicz), 21. Sebastian Milanowski (89, 99. Dominik Kozera) – 9. Marcin Bawolik (78, 11. Piotr Kurbiel), 94. Szymon Stanisławski.
Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 21. Maciej Orłowski, 4. Przemysław Szur, 6. Rafał Kosznik – 25. Szymon Nowicki (72, 2. Dmytro Bashlai), 15. Jakub Witek (72, 17. Jan Kopania), 27. Jakub Letniowski, 77. Wojciech Łuczak (72, 10. Radosław Stępień), 3. Bartosz Kuźniarski – 20. Michał Miller, 11. Dawid Retlewski.

Żółte kartki: Piekarski – Miller, Witek, Letniowski. Czerwona kartka: Michał Miller (76′ za drugą żółtą). Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).