Z Olimpijczykami najlepiej powtórzyć jesień

W sobotę 2 kwietnia o godz. 16:00 zagramy w Elblągu przy Agrykola 8 z miejscową Olimpią mecz rewanżowy w ramach 26. kolejki eWinner 2. Ligi. Będzie to po Chojnicach najbliższy geograficznie rywal stężyckich Kanarków. Jesienią na Arenie Radunia, po bardzo dobrym spotkaniu pokonaliśmy Olimpijczyków aż 3:0, po golach: Millera, Łuczaka i Retlewskiego.

ZKS Olimpia Elbląg została założona w 1945 roku i przejęła barwy żółto-biało-niebieskie. Co ciekawe w początkach istnienia klub miał kilkanaście innych nazw m.in.: Syrena, Stocznia, Olympia, Tabory, Ogniwo, Stal, Budowlani, Kolejarz, Spójnia, Turbina, Sparta czy Polonia. Właściwa nazwa Olimpia ukształtowała się dopiero od roku 1960. Najwyższa klasa rozgrywkowa w jakiej występowali Związkowi to zaplecze Ekstraklasy, gdzie klub z Warmii i Mazur występował przez 9 sezonów. Najwyższa lokata w tej klasie rozgrywkowej to 8. pozycja w sezonie 1986/87. 10 lat wcześniej elblążanie awansowali także do 1/8 rozgrywek Pucharu Polski.

Po 25. kolejkach eWinner 2 Ligi Olimpia i Radunia są sąsiadkami w tabeli. Gospodarze sobotniej konfrontacji wyprzedzają nas zaledwie o 2 punkty. To co łączy obie ekipy to fakt, że aż 5. naszych, obecnych zawodników ma przeszłość w Elblągu. Do tego grona zaliczamy: Michała Millera, Radosława Stępnia, Janusza Surdykowskiego, Damiana Szuprytowskiego oraz Kacpra Tułowieckiego.  To co rożni nasze drużyny to bilans bramkowy. Olimpijczycy mniej strzelają, ale bardzo dobrze bronią. Dotąd stracili tylko 24 bramki, co stawia ich w czołówce naszej ligi. Sami za to pokonali bramkarzy rywali zaledwie 28-krotnie. My z kolei jesteśmy na przeciwległym biegunie z ujemnym bilansem bramkowym 40:42.

W zimowym okienku transferowym elblążanie stracili na rzecz Resovii podstawowego pomocnika – Klaudiusza Krasę, a przesunęli tylko z rezerw do I zespołu młodzieżowego bramkarza  – Ariela Szymonowicza.  Na wiosnę w 5 spotkaniach Olimpia zgromadziła co prawda 5 punktów, ale tylko dwa wywalczyła na boisku, po remisach z Pogonią Siedlce i Sokołem Ostróda.  Natomiast w ostatniej kolejce gospodarze pauzowali, gdyż dostali walkower za nierozegrane spotkanie ze zdegradowanym już GKS-em Bełchatów. Porażkami zakończyły się ich potyczki z Motorem Lublin oraz Stalą Rzeszów.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w tali trenera Tomasza Grzegorczyka są: białoruski pomocnik Jan Sienkiewicz – autor już 6. trafień dla żółto-biało-niebieskich, rosły napastnik Szymon Stanisławski – z 4 golami na koncie oraz kwartet z 3. zdobytymi  bramkami, w osobach: Michała Czarnego, Huberta Krawczuna, Piotra Kurbiela i Kamila Wengera. W szeregach gospodarzy nikt nie pauzuje z powodu kartek, natomiast trener Sebastian Letniowski nie będzie mógł z tego powodu skorzystać z Szuprytowskiego. Sobotnie zawody poprowadzi arbiter Wojciech Krztoń z Olsztyna.

Zestaw par 26. kolejki eWinner II ligi:

2 kwietnia (sobota):
Olimpia Elbląg – Radunia Stężyca, godz. 16:00, sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).
Sokół Ostróda – Znicz Pruszków, godz. 16:00, sędzia: Maciej Pelka (Poznań).
Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Pogoń Siedlce, godz. 16:00, sędzia: Marek Śliwa (Kielce).
Garbarnia Kraków – Motor Lublin, godz. 16:00, sędzia: Mariusz Myszka (Stalowa Wola).
KKS 1925 Kalisz – Śląsk II Wrocław, godz. 17:00, sędzia: Łukasz Ostrowski (Szczecin).
Stal Rzeszów – Wisła Puławy, godz. 19:00, sędzia: Robert Marciniak (Kraków).
Chojniczanka Chojnice – Hutnik Kraków, godz. 19:30, sędzia: Konrad Aluszyk (Toruń).

3 kwietnia (niedziela):
Wigry Suwałki – Ruch Chorzów, godz. 15:00, sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).

Lech II Poznań – GKS Bełchatów 3:0 (walkower)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *