Porażka z liderem na Arenie Radunia

Nie możemy przemóc wiosennego fatum na stężyckiej Arenie Radunia. W 25. kolejce eWinner 2. Ligi zasłużenie przegraliśmy z liderującą w tabeli Stalą Rzeszów. Goście z Podkarpacia już do przerwy prowadzili 2:0, po golach: Sadłochy główką oraz Michalika do pustej bramki. Tuż przed gwizdkiem na przerwę doskonałej okazji nie wykorzystał Janusz Surdykowski, którego uderzenie wylądowała na spojeniu słupka z poprzeczką.

W II połowie gra była bardziej wyrównana, z lekkim wskazaniem na Radunię. W tej części gry nie wykorzystaliśmy kilku dobrych okazji. Na 5 minut przed końcem, honorową bramkę dla naszych barw strzelił po ładnym przyjęciu, zwodzie i uderzeniu pod poprzeczkę rezerwowy młodzieżowiec – Jakub Witek. W doliczonym czasie gry wynik, po błyskawicznym kontrataku, ustalił dla Stali – Prokić.

Teraz drużynę trenera Sebastiana Letniowskiego czekają dwa mecze wyjazdowe z rzędu. Naj[pierw w Elblągu z Olimpią, a za dwa tygodnie z  beniaminkiem – Wisłą Puławy. Na Arenie Radunia ponownie widzimy się dopiero w Wielką Sobotę, 16 kwietnia o godz. 16:00.

Wypowiedzi trenerów D. Myśliwca oraz S. Letniowskiego na konferencji prasowej:

27 marca 2022, godz. 15:15 – Arena Radunia

Radunia Stężyca – Stal Rzeszów 1:3 (0:2)
0:1 – Kacper Sadłocha 17 min.
0:2 – Damian Michalik 31 min.
1:2 – Jakub Witek 85 min.
1:3 – Andreja Prokić 90+3 min.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 17. Jan Kopania (35′ 13. Kuba Lizakowski), 19. Sebastian Murawski, 4. Przemysław Szur, 6. Rafał Kosznik, 3. Bartosz Kuźniarski (61′ 15. Jakub Witek) – 27. Jakub Letniowski, 2. Dmytro Bashlai (61′ 25. Szymon Nowicki), 10. Radosław Stępień (46′ 7. Damian Szuprytowski) – 11. Dawid Retlewski (86′ 20. Michał Miller), 28. Janusz Surdykowski.
Stal Rz.: 39. Wiktor Kaczorowski – 9. Rafał Maciejewski, 23. Krystian Wrona, 26. Łukasz Góra, 82. Igor Ławrynowicz (78′ 91. Paweł Oleksy) – 7. Krzysztof Danielewicz (78′ 8. Marcel Kotwica), 10. Bartłomiej Poczobut, 68. Bartosz Wolski – 69. Damian Michalik (84′ 43. Franciszek Polowiec), 17. Kacper Sadłocha, 11. Andreja Prokić.

Żółte kartki: Tułowiecki, Szuprytowski, Lizakowski – Poczobut. Sędziował: Grzegorz Kawałko (Olsztyn). Widzów: 400.