Podsumowanie okresu przygotowawczego, sparingów i okienka transferowego oraz wywiad z trenerem Sebastianem Letniowskim

Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęliśmy 10 stycznia br. Główną częścią, gdzie wykonana została najważniejsza praca, był zimowy obóz przygotowawczy w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie-Władysławowie, gdzie przebywaliśmy w dniach: 30.01-08.02.

W trakcie całego okresu przygotowawczego rozegraliśmy 5 meczów kontrolnych. Z powodu warunków atmosferycznych, nie odbyło się tylko spotkanie z GKS-em Przodkowo – tuż przed wyjazdem na obóz.

Bilans sparingów jest pozytywny, gdyż wysokimi zwycięstwami zakończyły się aż 4 z nich, w tym z I-ligowym Stomilem Olsztyn na zakończenie zgrupowania w Cetniewie. Ponieśliśmy tylko 1. porażkę, na sam koniec w Gdyni z Bałtykiem. Bilans bramkowy 19:5. Najwięcej goli zimą strzelili dla nas: Wojciech Łuczak 4, Radosław Stępień 3, oraz Maciej Orłowski, Damian Szuprytowski i Dawid Retlewski po 2.

Zimowe sparingi:
15.01 – Jaguar Gdańsk 4:2
(zawodnik testowany 18, Radosław Stępień 24, Dawid Retlewski 33, Nikodem Potrac 53)

22.01 – Zawisza Bydgoszcz 4:1
(Wojciech Łuczak 56 (k), Maciej Orłowski 65, 77, Radosław Stępień 82 – Stanisław Wędzelewski 51)

03.02 – Stolem Gniewino 4:0
(Janusz Surdykowski 19, Wojciech Łuczak 55 (k), Sebastian Deja 78 (k), Damian Szuprytowski 84)

08.02 –  Stomil Olsztyn 5:2
(Wojciech Łuczak 10 (k), Radosław Stępień 14, Dawid Retlewski 54, Michał Miller 58, Damian Szuprytowski 90 (k) – Hubert Sobol 73, Hubert Szramka 75)

16.02-  Bałtyk Gdynia 2:3
(Jakub Kapuściński 70, Oktawian Skrzecz 80, Michał Marczak 82 (k) – Wojciech Łuczak 44, Jakub Letniowski 47).

Do rundy wiosennej, którą inaugurujemy derbowym meczem z Chojniczanką już w najbliższą niedzielę (27.02) o godz. 13:00 na Arenie Radunia – przystępujemy z kilkoma zmianami w szerokiej kadrze zespołu. Po stronie ubytków notujemy tylko Wojciecha Fadeckiego, który zamienił Radunię na stołeczną Polonię, oraz wyłączonego czasowo z treningów i gry – kontuzjowanego Pawła Wojowskiego.

Nasze szeregi zasilili natomiast: wahadłowy Maciej Orłowski z ekstraklasowego Górnika Łęczna, wypożyczony do końca sezonu z Arki Gdynia – Szymon Nowicki oraz wykupiony z MKS-u Korsze młodzieżowy stoper Paweł Flis, a z drużyny rezerw dołączył do nas kolejny młodzieżowiec – Adrian Rajski.

Zimowe okienko transferowe Raduni.

Przyszli: Paweł Flis (O – Jeziorak Iława via MKS Korsze), Szymon Nowicki (O – GKS Przodkowo via Arka Gdynia), Maciej Orłowski (O – Górnik Łęczna), Adrian Rajski (O – rezerwy).

Odeszli: Wojciech Fadecki (P – Polonia Warszawa), Paweł Wojowski (P – kontuzja).

Zapraszamy także do zapoznania się z materiałem wideo, z którego dowiecie się jak zimowe przygotowania, sparingi i transfery ocenia trener naszego zespołu – Sebastian Letniowski:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *