Porażka w ostatnim sparingu przed ligą

W 5. i zarazem ostatnim meczu kontrolnym przed inauguracją wiosny i prestiżowymi derbami Kaszub – ponieśliśmy pierwszą sparingową porażkę. Na boisku Narodowego Stadionu Rugby lepszy okazał się nasz niedawny rywal – III ligowy Bałtyk Gdynia. Mimo prowadzenia do 70. minuty 2:0, daliśmy gospodarzom z Gdyni w niecały kwadrans strzelić sobie aż 3 bramki.

Póki na boisku występował “podstawowy” skład, spotkanie przebiegało pod pełną kontrolą Raduni. Pierwsza bramkę strzelił na minutę przed końcem I połowy niezawodny Wojciech Łuczak, który w polu bramkowym z ostrego kąta trafił między bramkarzem, a krótkim słupkiem bramki Bałtyku.

Na 2:0 podwyższyliśmy tuż po przerwie, kiedy to ostre dośrodkowanie z rzutu wolnego Damiana Szuprytowskiego, skończyło się niefortunną interwencją i wypuszczeniem piłki z rąk przez Michała Bartkowiaka., a formalności z bliska dopełnił Jakub Letniowski.

Niezrażeni takim obrotem sprawy “biało-niebiescy” w ostatnich 20. minutach całkowicie odwrócili jednak losy tego spotkania. Wtedy na placu gry przebywał już jednak nasz drugi “garnitur” – w tym aż 6. młodzieżowców.

W 70. minucie kapitalnym wolejem z dystansu popisał się Jakub Kapuściński, który pokonał naszego rezerwowego bramkarza –  Jakuba Taraszkiewicza. Do remisu doprowadził 10 minut później po indywidulanej akcji Oktawian Skrzecz, a kropkę nad i postawił w 82. minucie Michał Marczak, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Przed podopiecznymi trenera Sebastiana Letniowskiego teraz czas na doszlifowanie formy, przed  kaszubskimi derbami na Arenie Radunia z lokalną Chojniczanką. Inauguracja wiosny już 27 lutego o godz. 13:00.

16 lutego 2022, godz. 16:00 – NSR Gdynia

Bałtyk Gdynia – Radunia Stężyca 3:2 (0:1)
0:1 – Wojciech Łuczak 44′
0:2 – Jakub Letniowski 47′
1:2 – Jakub Kapuściński 70′
2:2 – Oktawian Skrzecz 80′
3:3 – Michał Marczak 82′ (k)

Bałtyk: Michał Bartkowiak – Fabian Lengiewicz, Mateusz Długołęcki, Damian Garbacik, Oskar Bohm (62′ Bartosz Nowicki) – Oskar Sikorski, Oktawian Skrzecz, Adam Gołuński (62′ Jan Bożym), Mateusz Gułajski – Michał Marczak, Igor Jankowski (46′ Jakub Kapuściński).

Radunia (I połowa): Kacper Czajkowski – Jakub Witek, Przemysław Szur, Rafał Kosznik – Kuba Lizakowski, Dmytro Bashlai, Jakub Letniowski, Radosław Stępień, Wojciech Łuczak, Maciej Orłowski – Dawid Retlewski.
(II połowa): Kacper Czajkowski (71′ Jakub Taraszkiewicz) – Jakub Witek (60′ Fabian Kropidłowski), Przemysław Szur (60′ Sebastian Murawski), Rafał Kosznik (60′ Filip Pawłowski) – Jan Kopania, Sebastian Deja, Jakub Letniowski (60′ Paweł Flis), Damian Szuprytowski, Michał Miller, Szymon Nowicki – Janusz Surdykowski.

Czerwona kartka: F. Pawłowski 90+1′ (za faul)