Koniec wieńczy dzieło. Przezimujemy na miejscu barażowym!

W ostatnim, tegorocznym spotykaniu wygrywamy po raz drugi w tym sezonie w wymiarze 2:1 z  innym beniaminkiem – Pogonią Grodzisk Mazowiecki, po fantastycznej bombie w 1. połowie Dimy Bashlaia oraz bramce w 90. minucie Dawida Retlewskiego. Dla gospodarzy w 87. minucie trafił Michał Wrześniewski. Dzięki tej wygranej przerwę zimową spędzimy na… miejscu barażowym.

W meczu rewanżowym z Pogonią Grodzisk wygraliśmy po raz drugi 2:1. Prawie całe spotkanie z czerwono-białymi mieliśmy pod kontrolą. Pierwszą dogodną okazję mieliśmy już w 18. minucie, ale najpierw kąśliwy strzał Wojciecha Fadeckiego odbił instynktownie Artur Haluch, a dobitka Wojciecha Łuczaka z ostrego kąta została zablokowana przez defensorów gospodarzy.

Bardzo aktywny w naszych szeregach był napastnik Dawid Retlewski, ale co najmniej 3-krotnie w I odsłonie zabrakło mu centymetrów, aby przeciąć dośrodkowania lub podania swoich kolegów. Po pół godzinie gry, na prowadzenie wyprowadził nas za to fantastycznym  uderzeniem z około 20 metrów Dima Bashlai, który trafił w same widły, po  sprytnym wycofaniu piłki wzdłuż pola karnego przez Pawła Wojowskiego.

W drugiej połowie ponownie Fadecki i Retlewski mieli swoje okazje, a podopieczni trenera Krzysztofa Chrobaka zagrażali nam głównie po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry lub po uderzeniach z dystansu, z którymi bez problemu radził sobie młodzieżowy bramkarz Kacper Czajkowski, który między słupkami zastąpił swojego imiennika – Tułowieckiego.

Gdy już wydawało się, że spotkanie z Pogonią zakończy się skromna wygraną, to świetne przerzucenie piłki na lewą flankę, trafiło do Michała Wrzesińskiego, który prostym zwodem na zamach zwiódł Fadego, a następnie z bliska pokonał naszego bramkarza. Gospodarze, którym remis niewiele dawał, rzucili się jeszcze do desperackich ataków i nadziali się na szybką kontrę Raduni!

Akcję dalekim wyrzutem od bramki zainicjował Czajkowski, futbolówka trafiła na prawą stronę do Radosława Stępnia, który pognał na połowę grodziszczan i będąc przewracanym i faulowanym zdążył jeszcze podać na lewo do Damiana Szuprytowskiego, który zabrał się z piłką i wpadając w pole karne nawinął sobie obrońcę, a w całość wmieszał się jeszcze Retel i w końcu skutecznie uderzył w krótki róg – doprowadzając tym samym do rozpaczy ambitnych gospodarzy.

Z Grodziska Mazowieckiego wracamy więc z tarczą. Przedłużoną rundę jesienną kończymy 3. wyjazdową wygraną i z 32. punktami na koncie stężycki beniaminek spędzi zimę na miejscu barażowym. Teraz zespół trenera Sebastiana Letniowskiego czekają zasłużone miesięczne urlopy. Runda rewanżowa rozpocznie się w ostatni weekend lutego (26-27.02) kiedy to na inaugurację roku 2022 zagramy na Arenie Radunia kaszubskie derby z Chojniczanką!

4 grudnia 2021, godz. 13:00 – Stadion Miejski w Grodzisku Maz.

Pogoń Grodzisk Maz. – Radunia Stężyca 1:2 (0:1)
0:1 – Dmytro Bashlai 30 min.
1:1 – Michał Wrzesiński 87 min.
1:2 – Dawid Retlewski 90 min.

Pogoń: 1. Artur Haluch – 75. Aleksander Theus (67′ 23. Michał Zimmer), 8. Rafał Zembrowski (72′ 21. Kacper Łoś), 99. Daniel Choroś, 20. Piotr Maślanka – 10. Damian Jaroń (62′ 77. Wojciech Kalinowski), 18. Piotr Owczarek, 13. Sebastian Kobiera (46, 27. Michał Gładysz), 6. Jakub Kołaczek, 7. Mateusz Lisowski (67, 17. Kacper Gzieło) – 14. Michał Wrzesiński.
Radunia: 12. Kacper Czajkowski – 19. Sebastian Murawski, 4. Przemysław Szur, 6. Rafał Kosznik – 21. Wojciech Fadecki, 2. Dmytro Bashlai (83′ 20. Michał Miller), 15. Jakub Witek, 10. Radosław Stępień, 77. Wojciech Łuczak (46′ 7. Damian Szuprytowski), 9. Paweł Wojowski – 11. Dawid Retlewski.

Żółte kartki: Zembrowski, Gładysz – Stępień, Retlewski. Sędziował: Szymon Łężny (Kluczbork).