Przejechaliśmy się Motorem 3.0 L(ublin)

Po bardzo dobrym spotkaniu pokonujemy wysoko Motor Lublin! Pierwsza połowa to show w wykonaniu Damiana Szuprytowskiego. Jego oba trafienia zasługują na miano gola kolejki. Nie wiadomo który ładniejszy? W końcówce, najpierw Kacper Tułowiecki złapał karnego Michała Fidziukiewicza, a gości z Lubelszczyzny pogrążył definitywnie Dawid Retlewski.

Spotkanie z Motorem Lublin rozpoczęliśmy z 4. zmianami w wyjściowym składzie, w tym dwoma wymuszonymi chorobami. Od początku zaatakowaliśmy gości z Lublina wysoko i agresywnie, co mogło przynieść efekt już w 3. minucie gry, ale uderzenie późniejszego bohatera – Damiana Szuprytowskiego – przeszło obok słupka.

W 23. minucie zanotowaliśmy doskonały przechwyt na środku boiska, wystarczyło długie podanie na Dawida Retlewskiego, jego zgranie z pierwszej piłki na 20 metr, a tam wspaniałym wolejem popisał się “Szupryt” i piłka odbijając się jeszcze od słupka – zatrzepotała w bramce gości.

Po objęciu prowadzenia nieco zwolniliśmy tempo i oddaliśmy pole Motorowi. W szeregach którego wyróżniał się wprowadzony tuż po stracie bramki młodzieżowiec – Damian Sędzikowski. Na szczęście jego dwie próby zakończyły się niepowodzeniem.

Ozdobą spotkania i pewnie akcją całej kolejki, była druga bramka dla Raduni! Kiedy to Szuprytowski ośmieszył praktycznie cała defensywę zespołu Marka Saganowskiego. Nasz filigranowy pomocnik przedryblował sobie  po drodze 4-5 piłkarzy gości i z kilku metrów trafił po raz drugi! Kunszt techniczny i akcja godna stadionów świata!

Po ostrej reprymendzie w szatni, Motorowcy lepiej weszli w II połowę spotkania, ale główka rezerwowego Adam Ryczkowskiego okazała się niecelna. Między 50. a 70. minutą meczu mieliśmy zmienne okazje z obu stron na korektę rezultatu.

W naszych szeregach Retlewski najpierw uderzył z przewrotki, ale szczęśliwie obronił Sebastian Madejski, potem na 3:0 podwyższył Wojciech Łuczak, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. W końcu po dobrym dośrodkowaniu Bartosza Kuźniarskiego, sam na sam z bramkarzem znalazł się “Retel”, ale przegrał pojedynek z golkiperem Motoru.

Aktywa gości w tym okresie to bardzo niebezpieczna kontra w sytuacji 2 na 1. Na nasze szczęście na mokrej murawie i piłce poślizgnął się Piotr Ceglarz. Później groźnie z dystansu uderzył najlepszy snajper eWinner 2. Ligi – Michał Fidziukiewicz, a na koniec z rzutu wolnego celnie trafił po ziemi Sędzikowski, ale nasz bramkarz był na posterunku.

Przełomowym momentem spotkania mogła być 82. minuta, kiedy to arbiter podyktował dla gości rzut karny, po faulu na Maksymilianie Cichockim, ale anemiczny strzał z wapna Fidziukiewicza – doskonale złapał Tułowiecki!

Piłkarskie porzekadło mówi o niewykorzystanych okazjach i to potwierdziło się już 4 minuty później na Arenie Radunia. Za trzecim razem skuteczny był Retlewski, który wykorzystał prostopadłe zagranie i sytuację sam na sam z Madejskim.

Odnosimy niespodziewanie wysokie zwycięstwo w starciu z renomowanym rywalem. Brawo cała drużyna za siedlecką rehabilitację!  Za tydzień jedziemy do Bełchatowa na mecz z GKS-em, który zamknie I rundę rozgrywek, ale jeszcze w listopadzie i grudniu rozegramy 3 spotkania rewanżowe.

7 listopada 2021, godz. 13:00 – Stężyca (Arena Radunia)

Radunia Stężyca – Motor Lublin 3:0 (2:0)
1:0 – Damian Szuprytowski 23 min.
2:0 – Damian Szuprytowski 44 min.
3:0 – Dawid Retlewski 86 min.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 15. Jakub Witek, 4. Przemysław Szur, 6. Rafał Kosznik – 9. Paweł Wojowski, 2. Dmytro Bashlai(90′ 19. Sebastian Murawski), 8. Sebastian Deja (88′ 21. Wojciech Fadecki), 77. Wojciech Łuczak (90′ 13. Kuba Lizakowski), 7. Damian Szuprytowski (68′ 20. Michał Miller), 3. Bartosz Kuźniarski – 11. Dawid Retlewski.
Motor: 15. Sebastian Madejski – 17. Filip Wójcik, 14. Maksymilian Cichocki, 3. Kamil Rozmus, 76. Cezary Polak – 33. Vitinho (46′ 45. Adam Ryczkowski), 27. Piotr Kusiński (26′ 20. Damian Sędzikowski), 6. Tomasz Swędrowski, 10. Rafał Król (73, 21. Tomasz Kołbon), 77. Piotr Ceglarz (60, 7. Maciej Firlej) – 8. Michał Fidziukiewicz.

Żółte kartki: Deja – Kusiński, Swędrowski. Sędziował: Karol Arys (Szczecin).

W 82. minucie Michał Fidziukiewicz z Motoru nie wykorzystał rzutu karnego, którego złapał Kacper Tułowiecki!