Statystyczne podsumowanie przedłużonej rundy jesiennej 2023 w wykonaniu Raduni

Runda jesienna została wydłużona o 3 kolejki rewanżowe, ale kaszubskie Kanarki zdołały rozegrać tylko 2 spotkania awansem, gdyż mecz 20. kolejki z Sandecją został przełożony już na wiosnę. Jesienią Radunia Stężyca rozegrała więc 19. kolejek w II lidze i dwa mecze pucharowe, zdobywając w lidze 31 punktów (9 więcej niż rok temu), czyli średnio 1,63 pkt. na spotkanie (średnia za ub. jesień to 1,16 pkt./mecz).

Taki bilans został osiągnięty dzięki 8. zwycięstwom, 7. remisom i 4. porażkom (rok temu było to odpowiednio 6-4-9). Bilans bramkowy to 25:20, poprzednio 30:36.  Taki dorobek pozwolił  uplasować się podopiecznym Szymona Hartmana na wysokiej, barażowej – 4. lokacie. Rok temu Radunia zajmowała 13. pozycję na koniec roku.

Zielono-żółto-niebiescy należeli do czołówki drużyn pod względem gry w defensywie. W 19. spotkaniach straciliśmy tylko 22. bramki, czyli średnio na mecz Kacper Tułowiecki sięgał do bramki 1,16 raza. W 7. pojedynkach nasz golkiper zachował czyste konto! Statystyka byłaby jeszcze lepsza ale w dwóch meczach, z Chojniczanką (1:5) i KKS Kalisz (1:4) straciliśmy w sumie aż 9 bramek.

Na Arenie Radunia rozegraliśmy 10 spotkań ligowych (bilans: 4-4-2) i zgromadziliśmy 16 punktów, przy dodatnim stosunku bramek 15:10. Daje to średnią 1,6 pkt. na mecz. Bardzo podobnie Raduniacy spisywali się na wyjeździe, gdzie w 9. meczach zgromadziliśmy 15 oczek, przy minimalnie ujemnym bilansie bramek 10:12. W naszych barwach w sumie zagrało 23. zawodników. W tym rezerwowy bramkarz Adrian Odyjewski tylko w Pucharze Polski ze Stomilem.

Dodatkowo rozegraliśmy także 2 mecze w ramach Fortuna Pucharu Polski:

Runda wstępna PP:
2:1 ze Stomilem Olsztyn (na wyjeździe)
(Kośmicki 44′ – Bartkowiak 8′, Biskup 73′)

I runda:
1:4 z Cariną Gubin (na wyjeździe)
(Matuszewski 43′, Czajkowski 45′ (sam.), Haraszkiewicz 67′, Konstanty 88′ – Biskup 50′)

Strzelcy bramek ligowych dla Raduni (II liga +PP):

11 – Mateusz Kuzimski,
7 – Michał Biskup (5+2 w PP),
1 – Bartosz Bartkowiak (PP), Dmytro Baszłaj, Łukasz Bogusławski, Bartłomiej Kasprzak, Wojciech Łuczak, Patryk Mularczyk, Szymon Nowicki, Adam Płotka, Wojciech Słomka, Danu Spătaru

Klasyfikacja asystentów przy golach:

4 – Jakub Kwiatkowski, Wojciech Łuczak (3+PP),
2 – Mateusz Kuzimski, Patryk Mularczyk, Hubert Zwoźny,
1 – Bartosz Bartkowiak (PP), Michał Biskup, Łukasz Bogusławski, Paweł Czajkowski, Bartłomiej Kasprzak, Adam Płotka, Wojciech Słomka, Danu Spătaru, Jonatan Straus.

Klasyfikacja kanadyjska (bramki + asysty):

13 – Mateusz Kuzimski,
8 Michał Biskup
5 –  Wojcich Łuczak,
4 – Jakub Kwiatkowski,
2 – Bartosz Bartkowiak, Łukasz Bogusławski, Bartłomiej Kasprzak, Patryk Mularczyk, Wojciech Słomka, Adam Płotka, Danu Spătaru, Hubert Zwoźny,
1 – Łukasz Bogusławski, Paweł Czajkowski, Jonatan Straus.

1869 – Jonatan Straus
1800 – Kacper Tułowiecki, (komplet w lidze – 19 x 90′)

9 – Jakub Kwiatkowski
8 – Bartosz Bartkowiak, Patryk Mularczyk.

Jeśli brać pod uwagę tylko skuteczność w przeliczeniu na minuty spędzone na murawie, to najmniej czasu na strzelenie gola potrzebują: Michał Biskup (średnio bramka co 101 minut) oraz Mateusz Kuzimski – gol co 151 minut.

Przeciwko naszej drużynie jesienią podyktowano 3 rzuty karne w lidze. Stało się to w dwóch ostatnich meczach rundy (z Kaliszem jeden i dwa z Hutnikiem) oraz jednego karnego przeciwko nam w PP z Cariną, który został jednak obroniony przez K. Tułowieckiego.

W tym samym spotkaniu zaliczyliśmy także jedynego samobója, a jego pechowym autorem był P. Czajkowski. Z kolei na naszą korzyść sędziowie gwizdnęli 3 jedenastki, z których wszystkie zostały pewnie wykorzystane przez naszego najlepszego strzelca  – M. Kuzimskiego, przeciwko: Polonii (wynik 1:1), rezerwom Zagłębia (3:0) oraz Stali SW (2:1).

W 21 spotkaniach (19+2 PP), nasi zawodnicy zostali w sumie ukarani 69. żółtymi kartkami (61+8).  Czterokrotnie zawodnicy Kanarków musieli wcześniej opuścić murawę na skutek 2. żółtek. Byli to: W. Łuczak przeciwko Hutnikowi (40′), D. Spataru w PP z  Cariną (35′) oraz H. Zwoźny z Chojniczanką (49′) i J. Kwiatkowski z rezerwami ŁKS (67′). Nasza średnia to 3,3 żółtej karki na mecz.

Najwięcej żółtych kartek otrzymali:

8 – P. Czajkowski, B. Kasprzak
6 – H. Zwoźny,
5 – M. Biskup, Ł. Bogusławski,
4 – W. Łuczak, D. Spataru, J. Straus.

W tym sezonie Radunia o wiele lepiej spisuje się w klasyfikacji Pro Junior System, w której zajmuje miejsce w środku stawki z 3575. punktami na koncie. Jednakże strata do 7. lokaty wynosi już 1036 oczek, a tylko siedem pierwszy miejsc, premiowanych jest przez PZPN nagrodami finansowymi.

Dla naszego zespołu, w klasyfikacji młodzieżowców (piłkarze urodzeni w 2003 r. i później) najwięcej punktował traktowany jako wychowanek (minimum 3 lata w klubie) i w związku z tym punktujący podwójnie – Adam Płotka, który rozegrał w lidze 768 minut, co przekłada się na 1536 punktów do klasyfikacji PJS oraz wypożyczeni Hubert Zwoźny – 1475 pkt. i Jakub Kwiatkowski – 564 pkt. Każdy zawodnik musi rozegrać co najmniej 450 minut oraz wystąpić w minimum 10. meczach, aby rozegrane przez niego minuty zostały uwzględnione w punktacji na koniec sezonu.