Grad bramek w sparingu z Gedanią i koncert nowego napastnika. Porażka rezerw z liderem IV ligi.

Sparing z beniaminkiem III ligi – Gedanią Gdańsk, zakończył się efektowną wygraną aż 7:1 (2:0), po bardzo dobrej grze kaszubskich Kanarków. Aż 5. trafień w tej grze kontrolnej zanotował nasz nowy snajper – Mateusz Kuzimski! W meczu wystąpiło 22. piłkarzy Raduni, w tym aż 8 młodzieżowców. Z powodu chorób nie zagrali tylko: Tomasz Dejewski, Paweł Wojowski i Przemysław Kita.

Popularny Kuzim, który dołączył do nas zaledwie kilka dni temu z Arki Gdynia, potrzebował zaledwie 180 sekund, aby strzelić historyczną bramkę w kanarkowej koszulce Raduni. Na 2:0 przed przerwą podwyższył Cezary Sauczek, który z wycofanej przed pole karne futbolówki, trafił tuż przy słupku bramki Gedani.

Po zmianie stron, trener Ostap Markewycz z wyjściowego składu zostawił na placu gry tylko Kuzimskiego i posłał w bój 10. nowych zawodników, w tym 6 młodzieżowców. Drugie 45 minut to był prawdziwy pokaz mocy Raduniaków oraz snajperskie show w wykonaniu naszego nowego napastnika, który potrzebował zaledwie 5 minut aby skompletować hattricka!!!

Po starcie piłki i błędzie w polu karnym, goście z Gdańska w 63. minucie strzelili honorową bramkę, ale to tylko rozsierdziło naszą drużynę. Swoje 4. i 5. trafienie dołożył bezlitosny dla Gedanistów Kuzimski i na kwadrans przed końcem trener Markewycz postanowił go nieco “oszczędzić” wpuszczając na plac gry zmiennika – Macieja Orłowskiego, który odwdzięczył się w ostatniej akcji meczu – finalizując celnym uderzeniem z bliska dosrodkowanie z lewej flanki i tym samym ustalając ostateczny wynik na 7:1.

Kolejny sparing zagramy już w najbliższą środę, kiedy to 1 lutego o godz. 12:00, również w Stężycy, podejmiemy innego III-ligowca – Cartusię Kartuzy. Serdecznie zapraszamy.

28 stycznia 2023, godz. 11:00 – Stężyca (sztuczne boisko)

Radunia Stężyca – Gedania Gdańsk 7:1 (2:0)
7:1 – Maciej Orłowski 90 min.

Radunia: (I połowa) Kacper Tułowiecki – Nikodem Potrac, Dmytro Bashlai, Maciej Dampc, Szymon Nowicki – Dmytro Prichna, Wojciech Łuczak, Marcel Górski – Cezary Sauczek, Ednilson Furtado, Mateusz Kuzimski.
(II połowa) Kacper Czajkowski – Adrian Rajski, Kacper Lejk, Rafał Kosznik, Jonatan Straus – Sebastian Deja, Miłosz Toczek, Radosław Stępień – Wojciech Jakubik, Bartosz Zynek, Mateusz Kuzimski (75′ Maciej Orłowski).

W piątek (27.01) swój drugi zimowy mecz kontrolny rozegrały także rezerwy Raduni prowadzone w lidze okręgowej przez trenera Dawida Klawikowskiego, a oparte w zdecydowanej większości na młodzieży z SMS Stężyca. Przeciwnik był niezwykle wymagający, gdyż w Stężycy nasi rezerwiści zmierzyli się z aktualnym liderem IV ligi i zdecydowanym faworytem do awansu – drużyną Wikędu Luzino. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy rezultat, ale po zmianie stron wyżej notowani goście uwidocznili swoja przewagę, strzelając rezerwom Kanarków 3 bramki.

Radunia II Stężyca – Wikęd Luzino 0:3 (0:0)

Radunia II: Taraszkiewicz – Gębiś, (65′ Kerlin), Lipka, (45′ Treder), Kaniewski (45′ Ziegert), Ceremus – Domaschke (60′ Szewczyk), Furman (68′ Katewicz), Toczek (45′ Maliszewski), Płotka (68′ Juński) – Kafarski (45′ Rendzio).