Podziękowania dla trenera Sebastiana Letniowskiego

Informujemy, że z dniem 14 listopada trener Sebastian Letniowski podał się do dymisji, a Zarząd Klubu ją zaakceptował.  Były już szkoleniowiec pozostanie na urlopie do końca roku, a rozwiązanie kontraktu odbędzie się za porozumieniem stron. Trenerze, dziękujemy za wszystko, za historyczny awans na szczebel centralny oraz baraże w ubiegłym sezonie!

Sebastian Letniowski zawitał na Arenę Radunia 4 stycznia 2020 roku. W trakcie swojej prawie trzyletniej pracy na Kaszubach, został najbardziej utytułowanym szkoleniowcem stężyckich Kanarków w historii! Poprowadził “zielono-żółto-niebieskich” do historycznych sukcesów.

Po zaledwie 1,5 roku pracy awansował z III ligi na szczebel centralny i w pierwszym sezonie eWinner 2. ligi zajął z beniaminek 6. lokatę, która dała nam baraż z Ruchem Chorzów o awans do Fortuna 1. Ligi – przegrany dopiero w ostatniej minucie dogrywki.

Trener Letniowski zasiadał na szkoleniowej ławce podczas 93 meczów ligowych i pucharowych, w których Raduniacy odnieśli 53 zwycięstwa, zaliczyli 12 remisów i 28 porażek. Średnia punktowa za ten okres to 1,84 pkt. na mecz, a bilans bramkowy to: 213 goli strzelonych, przy 119. bramkach straconych.

Osiągnięcia trenera Letniowskiego oraz jego sztabu są dla naszego klubu ogromne i na trwałe zapiszą się w historii Raduni, dlatego decyzja o zaakceptowaniu jego rezygnacji była bardzo trudna. Mimo wielu kontuzji w zespole uważamy, że dorobek punktowy trenera jest zbyt mały i nie odpowiada papierowemu potencjałowi kadrowemu. Pierwszą część sezonu zakończyliśmy z zaledwie dwupunktową przewagą nad strefą spadkową i na wiosnę, już pod wodzą nowego szkoleniowca, będziemy walczyć o utrzymanie i to jest główny cel zespołu na rundę wiosenną. Jesteśmy wdzięczni trenerowi Letniowskiemu za te prawie 3 lata wielkich sukcesów w 40-letniej historii klubu – skomentował decyzję o zmianach dyrektor sportowy klubu Rafał Kosznik.

Ze sztabu stężyckiego klubu odchodzi dotychczasowy asystent Tomasz Broner oraz trener przygotowania motorycznego – Łukasz Radzimiński. Panowie, jeszcze raz dziękujemy za wszystkie piękne chwile! Życzymy powodzenia i wielu sukcesów w dalszej karierze szkoleniowej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *