Wojtek Jakubik z powołaniem na kadrę U-18!

Fantastyczna informacja nadeszła do nas ze sztabu reprezentacji Polski U-18. Trener Wojciech Kobeszko w 24-osobowej kadrze znalazł miejsce także dla naszego młodzieżowca – Wojtka Jakubika. Zgrupowanie, odbędzie się w dniach 21-23 listopada w Siedlcach. Gratulacje Wojtek, trzymamy za Ciebie kciuki podczas pobytu na kadrze i życzymy debiutu z “orzełkiem” na piersi!

Urodzony 23 stycznia 2005 roku Jakubik jest wychowankiem Królewskich Płock, następnie był szkolony w Akademii Wisły. Wojtek został dostrzeżony przez nasz dział skautingu i w lipcu 2020 roku dołączył do SMS Stężyca. Początkowo lewy wahadłowy występował w drużynach juniorskich naszej Akademii Piłkarskiej. Bardzo szybko jego talent został doceniony przez trenera rezerw Raduni – Dawida Klawikowskiego, u którego był podstawowym i wiodącym zawodnikiem.

Od kilku miesięcy Jakubik podobnie jak kilku innych, wyróżniających się w Raduni II młodzieżowców, brał udział w treningach pierwszej drużyny u trenera Sebastiana Letniowskiego. W sierpniu tego roku młody pomocnik został zgłoszony do rozgrywek eWinner 2. Ligi, gdzie zadebiutował 26 sierpnia, w przegranym u siebie 1:2 spotkaniu z liderem – Kotwicą Kołobrzeg.

Na chwile obecną Jakubik rozegrał już w barwach kaszubskich “Kanarków” 10 meczów na poziomie II ligi oraz jedno spotkanie w ramach Fortuna PP. W sumie spędził na boisku 739 minut i ma już na koncie dwie bramki. Debiutancki gol przeciwko Olimpii Elbląg na Arenie Radunia i trzy dni temu bramka przeciwko Śląskowi we Wrocławiu, która zapewniła naszej drużynie zwycięstwo.

Dodajmy jeszcze, że w ubiegłym tygodniu powołanie na konsultację kadry U-15 otrzymał z naszego klubu – Kacper Pietrak z rocznika 2008. Brawo Panowie i liczymy w przyszłości na kolejne powołania do juniorskich kadr Polski dla uczniów z naszego SMS-u i zarazem piłkarzy Raduni Stężyca.

Kadra reprezentacji Polski U-18 na zgrupowanie w Siedlcach:

Jakub Staniszewski (Arka Gdynia), Marcel Mendes-Dudziński  (Benfica Lizbona, Portugalia), Nico Baier (SV Darmstadt 98, Niemcy), Marcel Kalemba (FSV Mainz 05, Niemcy), Norbert Barczak (Górnik Zabrze), Kacper Capiga (Górnik Zabrze), Bartosz Bernatowicz (Jagiellonia Białystok), Dominik Kobus (Jagiellonia Białystok), Damian Wojdakowski (Jagiellonia Białystok), Michał Pokora (Korona Kielce), Kamil Jasiński (KP Starogard Gd.), Krystian Okoniewski (Lechia Gdańsk), Jakub Jędrasik (Legia Warszawa), Jakub Murawski (Legia Warszawa), Jan Ziółkowski (Legia Warszawa), Jan Mierzwa (Pogoń Szczecin), Wojciech Jakubik (Radunia Stężyca), Jakub Rajczykowski (Raków Częstochowa), Jakub Rozwadowski (Raków Częstochowa), Oliwier Kwiatkowski (Rozwój Katowice), Levis Pitan (Sheffield United FC, Anglia), Tomasz Walczak (Wisła Płock), Kacper Terlecki (Zagłębie Lubin), Kacper Nowak (Zawisza Bydgoszcz).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *