Bezcenna wygrana z Pogonią

W meczu 16. kolejki odnosimy bardzo ważne zwycięstwo  2:1 z Pogonią  Siedlce, powtarzając tym samym wiosenny rezultat z ubiegłego sezonu. Po końcowym gwizdku można było usłyszeć oddech ulgi na Arenie Radunia. W końcu odnieśliśmy domową wygraną, po dwóch miesiącach przerwy – ostatnio 4:2 pod koniec sierpnia z GKS-em Jastrzębie.

Pierwsza połowa była pod dyktando kaszubskich “Kanarków”. Po niecałej pół godzinie, Raduniacy przeprowadzili koronkową akcję zakończoną “tiki-taką” w polu karnym i dośrodkowaniem do Wojtka Łuczaka, któremu pozostało tylko celnie sfinalizować sytuację z kilku metrów.

Po tej sytuacji czerwoną kartką ukarany został trener – Damian Guzek. Drugi gol zamknął pierwszą połowę. Po wywalczonym w doliczonym czasie gry rzucie wolnym z linii końcowej, celnie z bliska główkował Jonatan Straus – ustalając tym samym rezultat do przerwy.

Druga połowa była słabsza w naszym wykonaniu i bardziej wyrównana. Na kwadrans przed końcem goście prawie skopiowali pierwszą bramkę w naszym wykonaniu i z bliska, na pustą bramkę formalności dopełnił najskuteczniejszy w szeregach siedlczan –  Damian Nowak.

Pogoń do końca ambitnie dążyła do wyrównania i miała swoją sytuację na wyrównanie, ale wspaniałą interwencją uchronił nas od straty bramki Kacper Tułowiecki. Niesamowite emocje były w doliczonym czasie gry. Najpierw podopiecznych trenera Guzka dwukrotnie w przeciągu niecałej minuty uratował młodzieżowiec – Maciej Kikolski, a w ostatniej akcji meczu po raz drugi na wysokości zadania stanął Tułowiecki broniąc w sytuacji sam na sam strzał i dobitkę piłkarzy gości!

23 października 2022, godz. 14:00 – Arena Radunia

Radunia Stężyca – Pogoń Siedlce 2:1 (2:0)
1:0 – Wojciech Łuczak 29 min.
2:0 – Jonatan Straus 45+1 min.
2:1 – Damian Nowak 77 min.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 4. Maciej Orłowski, 3. Tomasz Dejewski, 17. Jonatan Straus – 20. Marcel Górski (46, 14. Bartosz Zynek), 27. Jakub Letniowski, 2. Dmytro Bashlai, 77. Wojciech Łuczak (90, 7. Cezary Sauczek), 10. Radosław Stępień (75, 21. Szymon Nowicki), 5. Wojciech Jakubik (84, 24. Adrian Rajski) – 23. Eryk Sobków (75, 28. Janusz Surdykowski).

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Michał Rutkowski, 23. Nikodem Fiedosewicz (79, 98. Maciej Kołoczek) – 20. Cezary Bujalski (67, 29. Marcinho), 16. Jakub Sinior (46, 31. Ernest Dzięcioł), 99. Bartosz Wicenciak, 8. Kamil Włodyka (46, 7. Damian Szuprytowski), 10. Krystian Miś (46, 19. Maciej Wichtowski) – 9. Damian Nowak.

Żółte kartki: Górski, Bashlai, Jakubik, Surdykowski, Orłowski – Lewandowski, Rutkowski, Szuprytowski. Czerwona kartka: trener Damian Guzek (30′). Sędziował: Szymon Lizak (Poznań). Widzów: 333.