Najlepiej powtórzyć wynik z Pucharu Polski

W 4. kolejce eWinner 2. Ligi, w sobotę (06.08) o godz. 18:00 zagramy na Powiślu z dobrymi znajomymi – Wisłą Puławy. Nieco ponad tydzień temu wyeliminowaliśmy Wiślaków z Puław w rundzie wstępnej Pucharu Polski odnosząc zwycięstwo 3:2 w Stężycy. Teraz wszyscy liczymy na równie korzystny wynik i pierwszą wygraną stężyckich Kanarków w tym sezonie z nowym klubem Dawida Retlewskiego.

Wisła Puławy to klub założony w 1923 roku, który za pół roku będzie świętował piękny jubileusz 100-lecia swojego istnienia. Do największych sukcesów Biało-niebieskich trzeba zaliczyć awans do 1. Ligi w sezonie 2016/17 oraz aż 5-krotne zakwalifikowanie się do 1/16 Pucharu Polski – ostatnio w edycji 2018/19.

W poprzednim sezonie II ligi na Arenie Radunia, mimo prowadzenia do przerwy 2:0, po bramkach: Bartka Kuźniarskiego i Wojtka Łuczaka, ostatecznie tylko zremisowaliśmy z puławianami 2:2. Jesienią goście byli pierwszą drużyną, która zdobyła punkt w Stężycy i przerwała nam serię 5. kolejnych, domowych wygranych z rzędu.

Z kolei w rewanżu na wiosnę również prowadziliśmy z Dumą Powiśla 1:0 (gol w II połowie Przemysława Szura), ale w doliczonym czasie gry gospodarze zdołali wyrównać za sprawą Błazej Cyferta. W ubiegłym tygodniu, w PP bramki dla Raduniaków strzelali: Jakub Letniowski i dwukrotnie Łuczak, a co ciekawe goście oba gole zaliczyli w doliczonym czasie gry zarówno I, jak i II połowy.

W przerwie między sezonami trener Mariusz Pawlak dokonał kilku wzmocnień w swojej kadrze. Oprócz wspomnianego już Retlewskiego, do zespołu “Biało-niebieskich” dołączyli m.in. chorwacki obrońca Bojan Gvozdenović oraz Piotr Azikiewicz z Miedzi Legnica, do linii pomocy ściągnięto skrzydłowego Mateusza Klichowicza z Chojniczanki, Ormianina z polskimi korzeniami Aghwana Papikjna oraz Hiszpana Josinho z SD Compostella, który ma zastąpić innego iberyjczyka Carlosa Daniela, który wrócił na portugalską Maderę.

Po stronie ubytków ekipy z Powiśla oprócz Portugalczyka  Daniela należy wymienić: czeskiego obrońcę Lukasa Kubania, innego defensora Ariela Wawszczyka, pomocnika Bartłomieja Bartosiaka, który wrócił ratować macierzysty Bełchatów. Z wypożyczenia,  do Płocka wrócić musiał bramkarz Bartłomiej Gradecki. Zrezygnowano także z napastnika Emila Drozdowicza, który w zakończonym sezonie ligowym strzelił dla Wisły 8 bramek.

Na inauguracje nowego sezonu podopieczni trenera Pawlaka dość niespodziewanie i pechowo przegrali w Puławach 0:1 ze spadkowiczem GKS-em Jastrzębie. W 2. kolejce również u siebie już “planowo” ograli Hutnika Kraków 3:1, aplikując mu komplet bramek w nieco ponad pół godziny, a gości napoczął już w 3. minucie Retlewski, a w kolejnej serii gier również pokazali dużą moc w ofensywie, “gasząc” w Tarnobrzegu aż 4:2 beniaminka rozgrywek Siarkę, po hattricku “Retela”!

Z kolei steżyckie “Kanarki” w 1. serii gier przy Abrahama 11 trzykrotnie goniły rezerwistów Ślaska i musiały zadowolić się tylko remisem. Tydzień później przestrzelony karny w doliczonym czasie gry kosztował nas stratę pełnej puli punktów w Pruszkowie przeciwko Zniczowi. W kolejnym spotkaniu na Arenie Radunia mieliśmy kopię wyniku z inauguracji, czyli 3:3 z rezerwami poznańskiego Kolejorza, dzięki ambitnej i skutecznej postawie w ostatnich minutach meczu.

Pora więc w końcu na komplet punktów w tym sezonie, awans w tabeli oraz powrót z tarczą z Puław.  Spotkanie 4. kolejki eWinner 2. Ligi poprowadzi na Powiślu arbiter Mateusz Jenda z Warszawy. Pierwszy gwizdek o godzinie 18:00. Bezpośrednią transmisję z tego meczu możecie oglądać na platformie WP Pilot. Najlepiej jeśli skorzystacie z naszego linka afiliacyjnego bit.ly/3Prtqo4 lub kodu QR:

Zestaw par 4. kolejki eWinner 2. Ligi:

6 sierpnia (sobota):
KKS 1925 Kalisz – Górnik Polkowice, godz. 17:00, sędzia: Paweł Dziopak (Tychy).
Pogoń Siedlce – Olimpia Elbląg, godz. 17:00, sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk).
Stomil Olsztyn – Garbarnia Kraków, godz. 17:00, sędzia: Karol Arys (Szczecin).
Znicz Pruszków – Zagłębie II Lubin, godz. 17:00, sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).
GKS Jastrzębie – Motor Lublin, godz. 18:00, sędzia: Dmytro Krywuszkin (Poznań).
Wisła Puławy – Radunia Stężyca, godz. 18:00, sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa).

7 sierpnia (niedziela):
Śląsk II Wrocław – Polonia Warszawa, godz. 13:00, sędzia: Mateusz Piszczelok (Katowice).
Lech II Poznań – Kotwica Kołobrzeg, godz. 16:00, sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary).
Hutnik Kraków – Siarka Tarnobrzeg, godz. 16:00, sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).