Na zakończenie rundy zasadniczej – powtórzyć koncert z Motorem

W sobotę (14.05) o godz. 17:00 na pięknej Arenie Lublin, rozegramy swój ostatni mecz w rundzie zasadniczej sezonu 2021/22, który może zdecydować o naszym udziale w barażach o Fortuna 1. Ligę! De facto dopiero za tydzień odbędzie się ostatnia kolejka eWinner 2. Ligi, ale Radunia otrzyma wtedy 3 punkty walkowerem, za mecz z wycofanym z rozgrywek GKS-em Bełchatów.

Motor Lublin to klub założony w 1950 roku przy Fabryce Samochodów Ciężarowych w Lublinie i początkowo nazywał się Metalowiec, a następnie ZKS Stal. W latach 80. i na początku 90. – przez 9 sezonów lublinianie występowali na najwyższym szczeblu polskich rozgrywek piłkarskich, gdzie awansowali 3-krotnie, a 22 sezony spędzili także na zapleczu współczesnej Ekstraklasy.

Do największych osiągnięć żółto-biało-niebieskich należą: 9. miejsce w Ekstraklasie w sezonie 1984/85, dwukrotny ćwierćfinał PP w latach: 1978/79 i 1981/82 oraz MP juniorów U-19 w roku 1971. Najbardziej znanymi wychowankami Motorowców i zarazem reprezentantami Polski byli: Modest Boguszewski, Władysław Żmuda oraz Jacek Bąk. W kadrze Polski grał także inny piłkarz Motoru – Leszek Pisz, ale jest on wychowankiem Wisłoki Dębica.

W latach 1982-85 trenerem gości był Lesław Ćmikiewicz – były reprezentant Polski, złoty medalista IO z Monachium i Montrealu, a następnie trener, a także selekcjoner reprezentacji kraju. Aktualnie trenerem gości jest były piłkarz m.in. Legii Warszawa i reprezentant Polski – Marek Saganowski, który swoją funkcję piastuje od grudnia 2020 roku.

O ile można powiedzieć, iż lublinianie byli jednym z większych rozczarowań przedłużonej rundy jesiennej, o tyle wiosną Motor włączył przysłowiowy trzeci bieg i nadrobił straty z I części sezonu, meldując się w barażach o Fortuna 1. ligę. W tym roku, w 12. rozegranych kolejkach podopieczni trenera Saganowskiego odnieśli aż 9 wygranych, większość jednobramkowych, najczęściej w stosunku 1:0, ponieśli tylko dwie, wyjazdowe porażki: w Chojnicach (0:1) oraz w Suwałkach (2:3) oraz tydzień temu zremisowali na boisku lidera – Stali Rzeszów 1:1. Ich bilans bramkowy to 20:7.

W tym aspekcie na wiosnę lepsza pod tym względem jest tylko Chojniczanka, która zgromadziła jeden punkt więcej, a tyle samo uzbierała Stal Rzeszów. Tegoroczny, domowy bilans gospodarzy to komplet sześciu zwycięstw. Dość powiedzieć, że na Arenie Lublin gospodarze stracili wiosną tylko jednego gola!, w doliczonym czasie gry z rezerwami Lecha! Dla porównania dorobek armady trenera Sebastiana Letniowskiego w tym samym okresie to 5-2-5, przy remisowym bilansie bramkowym 20:20.

Jesienią, po koncertowym meczu, jednym z najlepszych w historii II-ligowych występów Raduni –  pokonaliśmy lublinian na Arenie Radunia aż 3:0. Autorami bramek dla stężyckich Kanarków byli do przerwy dwukrotnie Damian Szuprytowski, a po zmianie stron Dawid Retlewski. Dla gości rzutu karnego nie wykorzystał w 82. minucie ich najlepszy snajper i aktualny król strzelców – Michał Fidziukiewicz, który ma już na liczniku 19 trafień. Kolejni najskuteczniejsi w talii trenera Saganowskiego to Maciej Firlej – 6 bramek i Piotr Ceglarz – 5 goli.

Do I ligi awansowały już Stal i Chojniczanka. W barażach na pewno zagrają: Ruch, Motor i Wigry. Pozostała tylko kwestia 6. lokaty, uprawniającej do baraży, o którą korespondencyjny pojedynek stoczą Radunia z rezerwami Lecha. Nam tylko wygrana w Lublinie zapewni pewny udziału w dogrywce o Fortuna 1. Ligę. W przypadku braku zwycięstwa z Motorem, mimo 3. punktów gratis za walkower z Bełchatowem, będziemy musieli liczyć na to, że potknie się Lech II i nie wygra obu, swoich ostatnich spotkań ze zdegradowanym już Sokołem Ostróda we Wronkach lub w ostatniej kolejce w Rzeszowie ze świętującą już Stalą.

Mecz z Motorem na Arenie Lublin transmitowany będzie na platformie sportize.pl oraz w aplikacji mobilnej eWinner. Początek spotkania w sobotę  (14 maja), o godzinie 17:00. Arbitrem głównym będzie Paweł Kukla z Krakowa.

Zestaw par 33. kolejki eWinner 2. Ligi:

14 maja (sobota):
Motor Lublin – Radunia Stężyca, godz. 17:00, sędzia: Paweł Kukla (Kraków).
Pogoń Siedlce – Wisła Puławy, godz. 17:00, sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).
Hutnik Kraków – Znicz Pruszków, godz. 17:00, sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec).
Śląsk II Wrocław – Ruch Chorzów, godz. 17:00, sędzia: Piotr Idzik (Poznań).
Pogoń Grodzisk Mazowiecki – KKS 1925 Kalisz, godz. 18:00, sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).

15 maja (niedziela):
Lech II Poznań – Sokół Ostróda, godz. 16:00, sędzia: Konrad Aluszyk (Toruń).
Garbarnia Kraków – Wigry Suwałki, godz. 17:00, sędzia: Szymon Łężny (Kluczbork).
Chojniczanka Chojnice – Olimpia Elbląg, godz. 17:15, sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *