Drugie wzmocnienie Raduni

Po wcześniejszym pozyskaniu  Maciej Orłowskiego z Górnika Łęczna, przyszła pora na kolejny transfer wahadłowego. W dniu dzisiejszym umową z naszym klubem związał się Szymon Nowicki z Arki Gdynia. To kolejny młody i utalentowany piłkarz blisko związany z naszym regionem.

22-letni Nowicki urodził się w pobliskiej Kościerzynie i swoje pierwsze, piłkarskie kroki stawiał w miejscowej Kaszubii. Natomiast przez większość swojej, dotychczasowej kariery związany był z gdyńską Arką , z której na zasadzie półrocznego wypożyczenia, do końca sezonu 2021/22, trafił do Serca i Dumy Kaszub.

Nasz nowy zawodnik debiutował na poziomie seniorskim w III-ligowych rezerwach “żółto-niebieskich”, aby następnie przebić się do I drużyny, gdzie w wieku 18 lat zadebiutował w Ekstraklasie. Kolejnymi klubami w jego karierze był I-ligowy Chrobry Głogów pod wodzą trenera Grzegorza Nicińskiego, a następnie II-ligowy wówczas Gryf Wejherowo.

Ostatnie półrocze Szymon spędził na wypożyczeniu w III-ligowym GKS Przodkowo, gdzie jesienią rozegrał 16 spotkań i strzelił 3 bramki w meczach przeciwko: Elanie Toruń, KP Starogard i w derbach ze Stolemem Gniewino. Nowicki może występować zarówno na lewej, jak i prawej stronie ofensywy i defensywy.

Szymon: “Witómë doma na Kaszëbach” oraz na pokładzie “Serca i Dumy Kaszub” .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *