W Jastrzębiu ustrzelić zwycięskiego “hattricka”

24. kolejka gier w eWinner 2. Lidze zostanie rozegrana na raty, gdyż aż 3 spotkania zostały przełożone na kwiecień. Kaszubskie Kanarki lecą daleko na południe, aż pod czeską granicę, gdzie w Jastrzębiu-Zdroju naszym rywalem będzie miejscowy GKS, z którym jesienią w Stężycy, w meczu na wodzie, wygraliśmy efektownie aż 4:2, po dwóch golach Zynka oraz jednym Łuczaka i Kaszuby. Replay w sobotę (25.03) na Śląsku mile widziany, jeśli chcemy kontynuować zwycięską serię na wiosnę.

GKS Jastrzębie w przerwie zimowej dokonał kolejnej rewolucji kadrowej, pozbywając się aż 9 piłkarzy, a w to miejsce kontraktując zaciąg 6. nowych zawodników. Z podstawowych jesienią graczy odeszli m.in. stoper Kacper Kawula, pomocnik Remigiusz Borkała (obaj do III ligi), kontuzji nabawił się boczny obrońca Dominik Kulawiak, a doświadczony stoper Mateusz Słodowy został przesunięty do rezerw. Z ciekawych nazwisk sprowadzono dwóch portugalskich pomocników – Joao Guilherme oraz Ricardo Vaza, a z czeskiej Karviny ściągnięto polskiego, rosłego napastnika i zarazem młodzieżowca – Kacpra Zycha.

Do połowy października spadkowicz z Jastrzębia-Zdroju nie grał może ładnie, ale za to bardzo efektywnie i dzięki temu plasował się w strefie barażowej. Ostatnie 8 kolejek było jednak dla GieKSy fatalne. Począwszy od meczu z rezerwami Lecha podopieczni Grzegorza Kurdziela przegrali aż 7 spotkań i wygrali tylko dwa tygodnie temu u siebie z Siarką. W tym czasie zanotowali też fatalny bilans bramkowy 4:17, co więcej w aż 5. spotkaniach z rzędu nie potrafili nawet strzelić bramki rywalom!

Ich wiosenny bilans to: porażka na inaugurację 0:1 u siebie z Hutnikiem, następnie 1:2 z Motorem w Lublinie. Potem przyszło domowe przełamanie 3:1 z Siarką, a tydzień temu jastrzębianie polegli 0:2 z liderem w Kaliszu. Dla porównania stężyckie Kanarki szybują coraz wyżej i osiągnęły prędkość przelotową.  Co prawda zaczęliśmy wiosnę od porażki we Wronkach 0:1, potem przyszedł bezbramkowy remis z Wisłą Puławy, ale ostatnie dwie kolejki to już zwycięska i bardzo ważna seria z Hutnikiem w Krakowie (3:1) oraz z Siarką (4:0) na Kaszubach.

Generalnie gospodarze, to najgorszy pod względem ofensywy zespół II ligi. Dotychczas GKS zdobył w 23. meczach tylko 24 bramki, z tego większość, bo 15 na własnym boisku przy Harcerskiej. Prawie połowę strzeleckiego dorobku ma na swoim koncie rosły snajper Daniel Stanclik – autor 10. trafień. Nasza defensywa będzie musiała uważać także na skrzydłowych Szymona Gołucha i Dariusza Kamińskiego – obaj po 5 goli. Ofensywne trio z Jastrzębia jest odpowiedzialne za ponad 80 procent wszystkich zdobyczy bramkowych GKS-u!

Obaj szkoleniowcy będą mieli duży komfort w doborze optymalnej kadry meczowej, gdyż nikt w obu ekipach nie pauzuje z powodu kartek. U gospodarzy po kartkowej przerwie wraca ważne ogniwo, doświadczony kapitan – Przemysław Lech. U podopiecznych Kurdziela w sobotnim starciu nie zobaczymy kontuzjowanego Kulawiaka, natomiast trener Ostap Markewycz nie będzie mógł z tego samego powodu skorzystać z usług Andrzeja Kaszuby, który zerwania więzadła nabawił się właśnie w jesiennym meczu obu zespołów i jest aktualnie w trakcie intensywnej rehabilitacji.

Arbitrem spotkania w Jastrzębiu-Zdroju będzie sędzia Sebastian Tarnowski z Wrocławia. Bezpośrednią transmisję z tego meczu możecie oglądać na platformie Pilot WP. Najlepiej jeśli skorzystacie z naszego linka afiliacyjnego bit.ly/3Prtqo4 lub poniższego kodu QR, dzięki czemu część dochodu z płatnej transmisji trafi do naszego Klubu.

Zestaw par 24. kolejki eWinner 2. Ligi:

25 marca (sobota):
Znicz Pruszków – Olimpia Elbląg, godz. 13:00, sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary).
Siarka Tarnobrzeg – Kotwica Kołobrzeg, godz. 14:00, sędzia: Robert Marciniak (Kraków).
GKS Jastrzębie – Radunia Stężyca, godz. 15:00, sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław).
Hutnik Kraków – Zagłębie II Lubin, godz. 15:00, sędzia: Mariusz Myszka (Stalowa Wola).
Wisła Puławy – Polonia Warszawa, godz. 15:15, sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).