Piorunujące początki i okazała wygrana z Siarką

Dzięki dwóm bramkom Wojtka Łuczaka, jednej Cezarego Sauczka  i debiutanckiemu trafieniu Ediego Furtado – odnosimy efektowne zwycięstwo nad Siarką Tarnobrzeg. Warto dodać, że w 76. minucie Marcin Stefanik nie wykorzystał rzutu karnego, który fantastycznie obronił Kacper Tułowiecki.

Spotkanie z Siarką jest historyczne dla Raduni, gdyż padły w nim najszybciej strzelane bramki w historii kaszubskiego klubu, a już z pewnością na szczeblu centralnym. Niektórzy kibice jeszcze nie zdążyli porządnie zasiąść na trybunach Areny Radunia, a już widzieliśmy pierwsze trafienie. Wystarczyły na to zaledwie 22 sekundy! Rozpoczęcie od środka boiska, następnie szybki wyrzut piłki z autu i z linii 16. Łuczak trafia tuż przy słupku bezradnego po raz pierwszy Wojciecha Muzyka.

Deja Vu kanarkowi kibice przeżyli na początku II połowy, tylko tym razem musieli czekać dwa razy dłużej na drugiego gola. Tym razem ze środka rozpoczęli goście z Tarnobrzega, którzy stracili piłkę pod naszym polem karnym. Szybki kontratak Raduniaków prawą stroną boiska, zagranie na wolne pole do Sauczka, który z zimną krwią lokuje futbolówkę w siatce obok Muzyka, w 42. sekundzie II części gry!

W 66. minucie swoje drugie trafienie w tym meczu zanotował nasz najlepszy gracz w klasyfikacji kanadyjskiej.  Zaczęło się od fatalnej straty na własnej połowie Siarkowców. Z piłką lewą flanką pognał Sauczek i wyłożył ją jak na tacy Łuczakowi, który z bliska dopełnił tylko formalności.

Załamani goście mieli na kwadrans przed końcem spotkania szansę na bramkę honorową, ale Tułowiecki fantastyczną interwencją, lewą ręką sparował rzut karny wykonywany przez najbardziej doświadczonego i zarazem najlepszego strzelca gości – Stefanika. Zamiast tego, na dwie minuty przed końcem gry swoje pierwsze trafienie w barwach Raduni zanotował Furtado, który ustalił ostateczny rezultat spotkania. W dwumeczu z Żółtymi z Tarnobrzega odnosimy dwa zwyciestwa, bez starty bramki (2:0 i 4:0).

Zapis pomeczowej konferencji prasowej:

18 marca 2023, godz. 15:00 – Arena Radunia

Radunia Stężyca – Siarka Tarnobrzeg 4:0 (1:0)
1:0 – Wojciech Łuczak 1 min.
2:0 – Cezary Sauczek 46 min.
3:0 – Wojciech Łuczak 66 min.
4:0 – Ednilson Furtado 88 min.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 16. Jan Furman, 2. Dmytro Bashlai (54, 3. Tomasz Dejewski), 23. Maciej Dampc, 21. Szymon Nowicki – 19. Ednilson Furtado, 77. Wojciech Łuczak (68, 8. Sebastian Deja), 13. Dmytro Prichna, 20. Marcel Górski (68, 14. Bartosz Zynek), 7. Cezary Sauczek (77, 10. Radosław Stępień) – 26. Mateusz Kuzimski.

Siarka: 33. Wojciech Muzyk – 16. Wojciech Bieniarz (46, 47. Igor Woś), 37. Michał Bierzało, 11. Marcin Stefanik – 29. Mateusz Ziółkowski, 6. Marcel Tyl (46, 99. Karol Noiszewski), 10. Lukas Hrnciar, 8. Ivan Agudo (87, 2. Paweł Mróz), 7. Ołeksandr Jacenko (68, 14. Kacper Cichoń), 18. Piotr Cichocki – 28. Kamil Adamek (68, 13. Krzysztof Zawiślak).

Żółte kartki: Górski, Prichna, Deja – Adamek, Tyl, Ziółkowski. Sędziował: Aleksander Kozieł (Kielce). Widzów: 303.

Skrót meczu – źródło: Siarka TV: