Karna kampania. Garbarze nam nie leżą

Po raz drugi w tym sezonie przegraliśmy z Garbarnią Kraków. Była to także druga domowa porażka  w tym sezonie. Brązowi z Krakowa wyraźnie nam nie leżą. W Stężycy obie bramki straciliśmy po rzutach karnych.  Spotkanie zostało rozegrane w sobotę na prośbę gości, których w przyszłym tygodniu, w 100-lecie klubu czeka prestiżowy pojedynek PP z liderem Ekstraklasy – Lechem Poznań.

Garbarzom z Krakowa wybitnie służy kaszubskie powietrze. Nieco ponad miesiąc temu pokonali Chojniczankę 3:1, tym razem zawitali do Stężycy i po  raz drugi w tym sezonie rozprawili się z Radunią. O ile w sierpniu wygrana Brązowych w Krakowie 1:0 była bardzo szczęśliwa, o tyle dzisiaj nie pozostawili wątpliwości kto jest lepszy, mimo że bramki goście strzelili nie z gry, a dwukrotnie z 11. metrów.

Stężyckie Kanarki zagrały osłabione, m.in. brakiem w środku pola Sebastiana Dei oraz Jakuba Letniwoskiego, co było widoczne zwłaszcza w drugiej połowie, którą śmiało możemy zaliczyć do najsłabszych, nie tylko na Arenie Radunia, ale w całej rundzie jesiennej.

Spotkanie z Brązowymi z Krakowa ustawił rzut karny w nomen omen 13. minucie – skutecznie wykorzystany przez Daniela Morysa. Niepokoić trenera Sebastiana Letniowskiego musi zwłaszcza fatalna skuteczność. W dwóch ostatnich meczach nasz licznik goli zatrzymał się na cyfrze zero, mimo, że zarówno we Wronkach jak i dzisiaj w I połowie okazji nie brakowało, ale swoich okazji nie wykorzystali m.in. Wojciech Fadecki oraz Radosław Stępień.

Drugą połowę Brązowo-biali rozpoczęli jeszcze lepiej niż I część spotkania, gdyż już po 7. minutach arbiter podyktował dla nich nieco kontrowersyjny rzut karny, po kontakcie (?) Wojciecha Słomki z Rafałem Kosznikiem – tym razem skutecznie zamieniony na bramkę przez Słowaka Michala Kleca i usatysfakcjonowani dwubramkowym prowadzeniem goście kontrolowali przebieg spotkania aż do końcowego gwizdka arbitra.

Kilkukrotnie w trakcie całego meczu strzałów z dystansu próbował Wojciech Łuczak, ale były one albo minimalnie niecelne, albo skutecznymi interwencjami popisywał się bezbłędny w sobotę Dorian Frątczak. Życzymy Garbarni powodzenia w meczu pucharowym. Natomiast przed nami teraz ostatnie już w tym roku, ale niezwykle ważne spotkanie wyjazdowe w Grodzisku Mazowieckim z innym beniaminkiem Pogonią, które będzie miało wpływ na to jak postrzegana będzie przedłużona runda jesienna eWinner 2. Ligi.

27 listopada 2021, godz. 13:00 – Stężyca (Arena Radunia)

Radunia Stężyca – Garbarnia Kraków 0:2 (0:1)
1:0 – Daniel Morys 13 min. (k)
2:0 – Michal Klec 52 min. (k)

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 15. Jakub Witek, 4. Przemysław Szur, 6. Rafał Kosznik – 9. Paweł Wojowski, 2. Dmytro Bashlai (80′ 19. Sebastian Murawski), 77. Wojciech Łuczak, 7. Damian Szuprytowski, 10. Radosław Stępień (68′ 11. Dawid Retlewski), 3. Bartosz Kuźniarski – 21. Wojciech Fadecki (46′ 20. Michał Miller).
Garbarnia: 1. Dorian Frątczak – 11. Daniel Morys (46, 98. Bartłomiej Purcha), 22. Jakub Banach, 31. Donatas Nakrošius, 5. Mateusz Bartków – 7. Wojciech Słomka (68′ 15. Grzegorz Marszalik), 6. Mateusz Duda, 53. Wiktor Szywacz (90′ 19. Bartłomiej Korbecki), 29. Kacper Duda (68′ 9. Jakub Kuczera), 99. Michał Feliks – 8. Michal Klec (78′ 47. Kacper Laskoś).

Żółte kartki: Witek, Baszłaj, Szur, Miller, Łuczak – Słomka, Szywacz. Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).