Ze Stomilem koniec wieńczy dzieło

W ostatnim meczu sezonu 2022/23 podopieczni trenera Szymona Hartmana mimo przewagi i kilku okazji, ostatecznie bezbramkowo zremisowali ze Stomilem Olsztyn, co dało nam utrzymanie, a gościom baraże. Warto podkreślić, że nowy trener i sztab szkoleniowy w trzech spotkaniach zdobył 5 punktów, a drużyna kaszubskich Kanarków nie straciła w tym czasie nawet bramki! Ostatecznie rozgrywki zakończyliśmy na 13. lokacie w tabeli.

Niedzielne starcie w Stężycy miało bardzo duży ciężar gatunkowy dla obu zespołów.  Radunia walczyła o utrzymanie i potrzebowała do tego punktu, a goście z Olsztyna o wygraną i ewentualny bezpośredni awans. Na trybunach Areny Radunia zasiadł prawie komplet publiczności, w tym liczna – 200. osobowa grupa kibiców gości.

W pierwszej połowie warta odnotowania była dynamiczna akcja lewym skrzydłem Ednilsona Furtado, który dograł piłkę przed bramkę do Cezarego Sauczka, ale z jego uderzeniem z bliska doskonale poradził sobie bramkarz – Jakub Mądrzyk. Po przerwie Stomil znając korzystny dla siebie wynik meczu w Kołobrzegu – zaczął grać nieco bardziej otwarty i ofensywny futbol, ale to Raduniacy mieli 3-4 doskonałe okazje na otwarcie wyniku.

Już w 50. minucie z pola karnego, fałszem w okienko przymierzył Radosław Stępień, ale kolejna, doskonała interwencja Mądrzyka uchroniła gości z Warmii od straty gola. W 71. minucie były StomilowiecJonatan Straus uderzył kąśliwie sprzed “16”, piłka trafiła jeszcze w któregoś piłkarza Stomilu, ale zasłonięty golkiper gości w ostatniej chwili przerzucił futbolówkę nad poprzeczkę!

Najwięcej emocji było w doliczonym czasie gry, kiedy to w 96. minucie olsztynianie stworzyli sobie jedyną dogodną okazję na strzelenie bramki, ale uderzenie z bliska rezerwowego Bartosza Florka w fantastycznym stylu wyciągnął Kacper Tułowiecki i tym samym pozbawił gości bezpośredniego awansu. Z kolei minutę wcześniej wprowadzony po przerwie Mateusz Kuzimski – w sytuacji sam na sam tarfił tylko w słupek bramki Stomilu!

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i doping przez cały sezon. Teraz drużyna udaje się na zasłużone urlopy i wraca do zajęć po 2. tygodniach – we wtorek 20 czerwca. Przygotowania w całości odbędą się na własnych obiektach. W planach jest także rozegranie 4-5 sparingów, w tym 8.07 z Arką Gdynia i 15.07 z Cartusią Kartuzy.

4 czerwca 2023, godz. 18:00 – Arena Radunia

Radunia Stężyca – Stomil Olsztyn 0:0

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 21. Szymon Nowicki, 3. Tomasz Dejewski, 23. Maciej Dampc, 17. Jonatan Straus – 14. Bartosz Zynek, 16. Jan Furman, 8. Sebastian Deja (66, 13. Dmytro Prichna), 10. Radosław Stępień (66, 77. Wojciech Łuczak), 19. Ednilson Furtado (57, 26. Mateusz Kuzimski) – 7. Cezary Sauczek (79, 4. Maciej Orłowski).

Stomil: 39. Jakub Mądrzyk – 11. Filip Wójcik (59, 66. Dawid Kalisz), 4. Igor Kośmicki (82, 29. Mateusz Maćkowiak), 25. Hubert Sadowski, 26. Bartosz Waleńcik, 50. Michał Karlikowski (82, 20. Werick Caetano) – 7. Hubert Krawczun (67, 77. Bartosz Florek), 8. Maciej Spychała, 28. Marcin Stromecki (60, 6. Sebastian Szypulski), 10. Karol Żwir – 9. Piotr Kurbiel.

Żółte kartki: Łuczak, Kuzimski – Kośmicki. Sędziował: Piotr Idzik (Poznań). Widzów: 830 (w tym ok. 200 Stomil)