Złoty gol Kuzima i (bez)cenne przełamanie w Siedlcach z Pogonią

Po “złotej” bramce w 78. minucie z rzutu karnego, wracającego po kontuzji Mateusza Kuzimskiego, wygrywamy na wyjeździe z Pogonią Siedlce i przy jednoczesnej porażce rezerw Zagłębia Lubin z Motorem w Lublinie – w ostatnim meczu ze Stomilem w Stężycy, remis zapewni nam utrzymanie.

Pojedynek na Mazowszu nie był porywający, ale cel uświęcał środki. Całe spotkanie przebiegało pod kontrolą podopiecznych trenera Szymona Hartmana, którzy po zmianie trenera po raz drugi z rzędu zagrali na zero z tyłu. Gospodarze oddali przez 90 minut zaledwie 4 strzały, w tym dwa celne, a Radunia dwa razy więcej.

Najgrożniej pod bramką Kacpra Tułowieckiego było tylko w pierwszej akcji, kiedy to nasz golkiper odbił uderzenie i dobitkę z ostrego kąta – w wykonaniu Cezarego Demianiuka.  Aktywa kaszubskich Kanarków w tej części gry to w ostatniej chwili zablokowane uderzenie Cezarego Sauczka z pola bramkowego, przez dobrze spisującego się w bramce Pogoni – Macieja Kikolskiego oraz strzał w środek bramki Bartosza Zynka.

W II połowie minimalnie niecelnie z kilku metrów główkował rezerwowy Wojciech Łuczak. Decydująca akcja meczu miała miejsce w 78. minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne akcję na prawym słupku strzałem próbował zamknąć Tomasz Dejewski, który został sfaulowany, a chwilę później bezbłędnym egzekutorem z “wapna”okazał się powracający do gry Mateusz Kuzimski.

To druga w tym sezonie, ale niezwykle cenna wygrana z siedlczanami, po jesiennym 2:1 w Stężycy. Za tydzień, w niedzielę (04.06) o godz. 18:00 ostatni mecz sezonu ze Stomilem Olsztyn, w którym musimy postawić kropkę nad “i”. Już teraz zapraszamy na trybuny Areny Radunia.

27 maja 2023, godz. 17:00 – stadion ROSRRiT w Siedlcach

Pogoń Siedlce – Radunia Stężyca 0:1  (0:0)
0:1 – Mateusz Kuzimski 78 min. (k)

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 19. Maciej Wichtowski (85, 29. Marcinho), 2. Tomasz Lewandowski, 26. Michał Rutkowski, 23. Nikodem Fiedosewicz – 20. Cezary Bujalski (85, 11. Tomasz Mamis), 99. Bartosz Wicenciak, 31. Ernest Dzięcioł, 7. Damian Szuprytowski (83, 16. Jakub Sinior), 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak (71, 21. Mateusz Majewski).

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 21. Szymon Nowicki, 3. Tomasz Dejewski, 23. Maciej Dampc, 17. Jonatan Straus – 14. Bartosz Zynek (75, 5. Wojciech Jakubik), 8. Sebastian Deja (57, 13. Dmytro Prichna), 16. Jan Furman, 10. Radosław Stępień (57, 26. Mateusz Kuzimski), 19. Ednilson Furtado – 7. Cezary Sauczek (46, 77. Wojciech Łuczak).

Żółte kartki: Stępień, Deja. Sędziował: Robert Marciniak (Kraków).