Pokonać w końcu Garbarzy

W 28. serii gier eWinner 2. ligi zagramy bardzo ważny mecz na Arenie Radunia z Garbarnią Kraków, którego stawką może być utrzymanie w lidze na następny sezon. Pierwszy gwizdek sędziego Piotra Szypuły z Bielsko-Białej już w najbliższą sobotę (22.04) o godz. 17:00. Wstęp na stadion jest darmowy. Serdecznie zapraszamy do dopingu kaszubskich “Kanarków”.

Popularni “Brązowi” z Ludwinowa to przedwojenny Mistrz i wicemistrz Polski. Aktualny sezon jest 5. z rzędu dla “Garbarzy” w II lidze. Jednakże po 27. kolejkach krakowskie “Młode Lwy” plasują się na przedostatniej pozycji w tabeli i są poważnie zagrożeni spadkiem z ligi. W dotychczasowych meczach podopieczni trenera Macieja Musiała zgromadzili na swoim koncie 26 punktów, przy bilansie goli 43:53.

Z jednej strony Garbarze mają najgorszy bilans w gościach w całej lidze, gdyż z wyjazdów przywieźli tylko 5 punktów, za 1. wygraną i 2 remisy, przy bramkach  13:33, z drugiej strony warto podkreślić, że zdołali zremisować z liderem Polonią w stolicy oraz ze Stomilem w Olsztynie, a także pokonać na wyjeździe rezerwy Śląska 3:2.

Krakowianie w gościach najczęściej tracą trzy bramki. Tyle goli zdołali im zaaplikować na własnych stadionach piłkarze: Kotwicy, KKS-u, Motoru, Wisły, rezerw Lecha, Pogoni, a nawet Siarki. W sumie piłkarze z Krakowa aż 10-krotnie wracali z wyjazdów na tarczy. Do najlepszych strzelców Garbarni należą: pomocnik Bartłomiej Purchna, który ma 7 bramek na koncie, ale z tego aż 5 z rzutów karnych, napastnik Adam Żak – autor 6. trafień oraz inny pomocnik Patryk Mularczyk – strzelec 5 goli.

Należy podkreślić, że “Brązowo-biali” z Małopolski to najbardziej niewygodny rywal dla Raduni na poziomie II-ligowym. W dwóch ostatnich sezonach zagraliśmy ze sobą trzykrotnie i za każdym razem zwycięsko z tej batalii wychodzili krakowianie, a w trzech dotychczasowych spotkaniach zaledwie raz udało nam się pokonać bramkarza Garbarni!

W rozgrywkach 2021/22 najpierw przegraliśmy w Krakowie 0:1, po golu straconym w doliczonym czasie gry. W rewanżu, na Kaszubach polegliśmy po dwóch rzutach karnych 0:2. Z kolei jesienią ubiegłego roku Garbarze pokonali nas pod Wawelem 3:1. Honorową bramkę dla Raduniaków zanotował wtedy w 83. minucie Janusz Surdykowski. Pora więc w końcu na przerwanie tej fatalnej passy i pierwszą wygraną “Kanarkowych” z Garbarnią w historii.

Trener Musiał nie będzie miał do dyspozycji wypożyczonego z Pogoni Szczecin obrońcy Bartłomieja Mruka, który musi pauzować z powodu 4. żółtej kartki. Natomiast po kartkowej przerwie wraca napastnik Żak. W naszej drużynie z powodu żółtych kartek nie będzie mógł zagrać młodzieżowiec – Jan Furman, a za czerwień pauzuje Jonatan Straus, za to swoją karę odpokutował już Ukrainiec Dmytro Bashlai.

Bezpośrednią transmisję ze starcia na Arenie Radunia z Garbarnią, pokaże tradycyjnie telewizja internetowa Pilot WP. Jeśli skorzystacie z  podanego linka: bit.ly/3Prtqo4 lub dedykowanego kodu QR – to dzięki temu część zysku trafi także na konto naszego klubu.

Zestaw par 28. kolejki eWinner 2. Ligi

22 kwietnia (sobota):
Śląsk II Wrocław – Stomil Olsztyn, godz. 13:00, sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin).
Siarka Tarnobrzeg – Olimpia Elbląg, godz. 16:00, sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin).
Hutnik Kraków – Górnik Polkowice, godz. 16:00, sędzia: Paweł Dziopak (Tychy).
Radunia Stężyca – Garbarnia Kraków, godz. 17:00, sędzia: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała).
Kotwica Kołobrzeg – Polonia Warszawa, godz. 17:15, sędzia: Piotr Idzik (Poznań).
Wisła Puławy – Motor Lublin, godz. 19:23, sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa).

23 kwietnia (niedziela):
Zagłębie II Lubin – GKS Jastrzębie, godz. 12:00, sędzia: Szymon Łężny (Kluczbork).
Lech II Poznań – KKS 1925 Kalisz, godz. 13:00, sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław).
Znicz Pruszków – Pogoń Siedlce, godz. 13:00, sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *