Pójść za ciosem i powtórzyć rezultat z Tarnobrzega

W 23. kolejce spotkań eWinner 2. Ligi zmierzymy się ze znajdującym się w strefie spadkowej beniaminkiem – Siarką Tarnobrzeg. Spotkanie rozegrane zostanie na Arenie Radunia w sobotę (18.03). Pierwszy gwizdek arbitra z Kielc – Aleksandra Kozieła o godz. 15:00. Wstęp na mecz jest bezpłatny, po pobraniu okolicznościowego biletu.

Kaszubskie Kanarki powoli wzbijają się do wiosennego lotu. Po przegranej 0:1 na inaugurację w Wielkopolsce z rezerwami Lecha, przyszedł bezbramkowy remis na własnym boisku z Wisłą Puławy, ale już tydzień temu odnieśliśmy cenne zwycięstwo 3:1 w Krakowie z Hutnikiem. Przed nami teraz środkowa część miniserialu gier z sąsiadami z tabeli, czyli drużynami również walczącymi o utrzymanie.

Po raz pierwszy w historii na kaszubską Arenę Radunia zawita tarnobrzeska Siarka. Podopieczni trenera Łukasza Becelli po 22. rozegranych kolejkach plasują się w strefie spadkowej na 16. lokacie, z dorobkiem 22. punktów (4 mniej niż Radunia), które zgromadzili dzięki 5. wygranym, 7. remisom i 10. porażkom. Ogólny bilans bramkowy Siarkowców to 26:35.

Jeśli chodzi o dokonania tarnobrzeżan na wyjazdach, to nasi sobotni goście wygrali tylko mecze w Siedlcach (2:1) i w… Pruszkowie (2:0), 5-krotnie podzielili się punktami: z Wisłą, Olimpią, Motorem oraz rezerwami Lecha i Śląska, natomiast w 4. przypadkach wracali do domu na tarczy. Ich wyjazdowy bilans bramkowy to 11 goli strzelonych i 19 bramek straconych.

W rundzie jesiennej zwyciężyliśmy Żółtych w Tarnobrzegu  w stosunku 2:0, po bramkach Radosława Stępnia (w 37 min.) oraz wypożyczonego już do KP Starogard – Janusza Surdykowskiego w doliczonym czasie gry. Co ciekawe w tamtym spotkaniu gospodarzami z ławki dowodził jeszcze poprzedni szkoleniowiec – Sławomir Majak.

Ponieważ Kanarkowi także zmienili trenera po zakończeniu rundy jesiennej, więc sobotnie starcie na Arenie Radunia, będzie pojedynkiem całkiem nowych szkoleniowców na ławkach obu drużyn. Na wiosnę Siarkowcy najpierw zremisowali 0:0 w Puławach z Wisłą, potem w doliczonym czasie gry wyszarpali u siebie punkt z Hutnikiem, a w ostatniej kolejce polegli 1:3 w Jastrzębiu-Zdroju, z miejscowym GKS-em.

W zespole trenera Becellli nikt nie będzie pauzował z powodu kartek, podobnie jak w naszej drużynie, więc trener Ostap Markewycz po raz pierwszy będzie miał do dyspozycji szeroki wachlarz piłkarzy. Po kartkowej pauzie wracają u nas bramkarz Kacper Tułowiecki, skrzydłowy Edi Furtado oraz pomocnik Stępień. Najskuteczniejszymi piłkarzami gości są 35-letni stoper Marcin Stefanik (4 gole) oraz hiszpański pomocnik Ivan Agudo (3 bramki). Tyle samo ma też na koncie Szymon Lewicki, który jednakże wiosną przeniósł się do III-ligowej Pogoni Grodzisk Maz.

Z gośćmi z Tarnobrzega mieli już doczynienia Mateusz Kuzimski, który błysnął skutecznością w Nowej Hucie oraz Maciej Dampc. W sezonie 2015/16 obaj reprezentowali barwy II-ligowego Gryfa Wejherowo, który przegrał z Siarką na wyjeździe 1:2, ale w rewanżu wygrał 2:0, a autorem pierwszego gola na Wzgórzu Wolności był właśnie popularny Kuzim.

Jeśli ktoś nie może przyjść w sobotę po południu na stadion, to bezpośrednią transmisję z tego meczu może zobaczyć na platformie Pilot WP. Najlepiej jeśli skorzystacie z naszego linka afiliacyjnego bit.ly/3Prtqo4 lub poniższego kodu QR, dzięki czemu część dochodu z płatnej transmisji trafi do naszego Klubu.

Zestaw par 23. kolejki eWinner 2. Ligi:

18 marca (sobota):
Górnik Polkowice – Stomil Olsztyn, godz. 13:00, sędzia: Maciej Pelka (Poznań).
KKS 1925 Kalisz – GKS Jastrzębie, godz. 15:00, sędzia: Albert Różycki (Łódź).
Olimpia Elbląg – Śląsk II Wrocław, godz. 15:00, sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa).
Garbarnia Kraków – Znicz Pruszków, godz. 15:00, sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska).
Kotwica Kołobrzeg – Hutnik Kraków, godz. 15:00, sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk).
Radunia Stężyca – Siarka Tarnobrzeg, godz. 15:00, sędzia: Aleksander Kozieł (Kielce).
Motor Lublin – Pogoń Siedlce, godz. 17:00, sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn).

19 marca (niedziela):
Zagłębie II Lubin – Wisła Puławy, godz. 14:00, sędzia: Szymon Łężny (Kluczbork).
Polonia Warszawa – Lech II Poznań, godz. 16:30, sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *