Na Suche Stawy po pierwsze, wiosenne zwycięstwo

Kaszubskie Kanarki czeka futbolowy tryptyk meczów za przysłowiowe 6 punktów, czyli z bezpośrednimi sąsiadami w tabeli! Na pierwszy ogień czeka nas wyprawa do Nowej Huty, gdzie w sobotę (11.03), o godzinie 14:00 zmierzymy się na Suchych Stawach z Hutnikiem Kraków. Później w Stężycy podejmiemy Siarkę i zakończymy tą serię wyjazdem na GKS, do Jastrzębia-Zdroju.

W dotychczasowej historii zmierzyliśmy się z krakowskimi Gumiorami trzykrotnie. W ubiegłym sezonie, po awansie na szczebel centralny, na Kaszubach efektownie rozbiliśmy Hutników aż 5:2 , ale w rewanżu lepsi okazali się krakowanie, którzy zwyciężyli 3:2.  Natomiast w bieżących rozgrywkach jesienią na Arenie Radunia pokonaliśmy HaKaeS 2:1 (2:0), po golach do szatni Bartosza Zynka i Wojciecha Łuczaka, na co goście odpowiedzieli w II połowie honorowym trafieniem Patryka Kieliśa.

Podopieczni trenera Bartłomieja Bobli, który objął stery na Suchych Stawach 6 października ubiegłego roku, w przerwie zimowej  wzmocnili się m.in.: parą doświadczonych stoperów Kamil Wenger (Olimpia Elbląg) i Dawid Kubowicz (Resovia), do bramki pozyskano Adama Wilka z Cracovii, natomiast linię napadu uzupełnił bardzo skuteczny snajper – Marcin Wróbel. Rosły napastnik jesienią w barwach III ligowego Rekordu B-B, w 17. spotkaniach aż 16 razy pokonał bramkarzy rywali, a wiosną już w barwach Hutnika zdążył strzelić dwie bramki i zapewnić punkty swojej nowej drużynie!

Aktualnie oba zespoły są sąsiadami w tabeli eWinner 2. Ligi  (Hutnik 13., a Radunia 14.), z identycznym bilansem: punktowym (po 23), spotkań (6-5-10), a nawet z takim samym bilansem bramek – odpowiednio 32:39 i 30:37. Gospodarze sobotniego starcia spisują się na wiosnę lepiej niż Radunia, gdyż  najpierw wygrali w Jastrzębiu-Zdroju z miejscowym GKS 1:0 (gol Wróbla), a następnie w Tarnobrzegu zremisowali z Siarką 1:1 (również bramka Wróbla).

Drużyna Dumy Nowej Huty jest niepokonana już od 6. kolejek, Po wodzą trenera Bobli Hutnicy mają bilans: 3 wygrane, 4 remisy i tylko jedna porażka (3:4 w Olsztynie ze Stomilem), przy stosunku bramkowym 11:8. Tymczasem stężyckie Kanarki nie wygrały meczu od 3. spotkań, a po zmianie trenera, pod wodzą Ostapa Markewycza, najpierw ulegliśmy minaimalnie 0:1 we Wronkach rezerwom Lecha, a ostatnio zremisowaliśmy 0:0 u siebie z Wisłą Puławy. Najwyższa więc pora na pierwszą wygraną oraz pierwsze bramki zdobyte na wiosnę!

Arbitrem głównym starcia z Hutnikami będzie sędzia Paweł Dziopak z Tychów. Na liniach asystentami będą Wojciech Szczurek oraz Dominik Wrona, a za kwestie techniczne odpowiadał będzie Daniel Kruczyński.  Ze względu na karę nałożoną na gospodarzy po domowym meczu z Wisłą Puławy – spotkanie z Radunią rozegrane zostanie bez udziału publiczności, ale bezpośrednią transmisję z tego meczu możecie zobaczyć na platformie Pilot WP. Najlepiej jeśli skorzystacie z naszego linka afiliacyjnego bit.ly/3Prtqo4 lub poniższego kodu QR, dzięki czemu część dochodu z płatnej transmisji trafi do naszego Klubu.

Zestaw par 22. kolejki eWinner 2. Ligi:

11 marca (sobota):
Znicz Pruszków – Polonia Warszawa, godz. 13:00, sędzia: Szymon Lizak (Poznań).
GKS Jastrzębie – Siarka Tarnobrzeg, godz. 14:00, sędzia: Robert Marciniak (Kraków).
Hutnik Kraków – Radunia Stężyca, godz. 14:00, sędzia: Paweł Dziopak (Tychy).
Pogoń Siedlce – Górnik Polkowice, godz. 14:00, sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk).
KKS 1925 Kalisz – Motor Lublin, godz. 14:45, sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin).
Śląsk II Wrocław – Garbarnia Kraków, godz. 15:00, sędzia: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała).
Stomil Olsztyn – Olimpia Elbląg, godz. 19:45, sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

12 marca (niedziela):
Wisła Puławy – Kotwica Kołobrzeg, godz. 15:00, sędzia: Rafał Rokosz (Katowice).
Lech II Poznań – Zagłębie II Lubin, godz. 15:00, sędzia: Konrad Aluszyk (Toruń).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *