Bezbramkowa inauguracja wiosny na Arenie Radunia

W pierwszym meczu na wiosnę, na Arenie Radunia remisujemy bezbramkowo z Wisła Puławy, chociaż okazji z obu stron nie brakowało. Emocjonująca była zwłaszcza końcówka spotkania w sercu Kaszubach.

W wyjściowym składzie stężyckich Kanarków zabrakło m.in. przeziębionego Sebastiana Dei, pauzującego za kartki Radosława Stępnia, czy podstawowego ostatnio młodzieżowca Marcela Górskiego. Trener Ostap Markewycz postawił w środku na młodzieżowy duet Bartosz Zynek i Jan Furman, a na prawej obronie wyszedł Maciej Orłowski.

Cały mecz był bardzo zacięty i wyrównany. W I kwadransie dwie dobre okazje mieli bardzo aktywny z racji puławskich korzeni – Ednilson Furtado oraz Mateusz Kuzimski.  Strzał popularnego Ediego został jednak zablokowany przez defensorów gości, z kolei z dobrym uderzeniem Kuzima, poradził sobie Błażej Sapielak. W 22. minucie mieliśmy dużo szczęścia, gdyż strzał Macieja Kony wylądował na poprzeczce bramki Raduni!

Druga połowa była jeszcze bardziej emocjonująca. Najpierw w 50. minucie z rzutu wolnego Wojciech Łuczak w dogodnej sytuacji trafił w mur obrońców Dumy Powiśla. W odpowiedzi strzał Krystiana Putona z wolnego obronił Kacper Tułowiecki.

Na kwadrans przed końcem w dogodnej sytuacji w polu karnym znalazł się Furtado, ale jego uderzenie z bliska obronił ponownie Sapielak! W 81. minucie indywidualną akcją popisał się rezerwowy młodzieżowiec Wojciech Jakubik, którego mocne uderzenie bramkarz gości odbił przed siebie, ale z dobitką nie zdążył żaden z 3. piłkarzy Raduni znajdujący się w polu karnym.

W doliczonym czasie gry, równo z końcowym gwizdkiem sędziego, piłka znalazł się nawet w bramce Tułowieckiego, ale bramka z bliska Adriana Paluchowskiego została na szczęście anulowana przez arbitra, z powodu spalonego i ten zacięty i wyrównany mecz zakończył sprawiedliwym remisem.

4 marca 2023, godz. 15:00 – Arena Radunia

Radunia Stężyca – Wisła Puławy 0:0

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 4. Maciej Orłowski (65, 17. Jonatan Straus), 2. Dmytro Bashlai, 23. Maciej Dampc, 21. Szymon Nowicki (86, 6. Rafał Kosznik) – 19. Ednilson Furtado (80, 7. Cezary Sauczek), 13. Dmytro Prichna, 16. Jan Furman, 77. Wojciech Łuczak, 14. Bartosz Zynek (65, 5. Wojciech Jakubik) – 26. Mateusz Kuzimski.

Wisła: 1. Błażej Sapielak – 27. Dominik Cheba, 5. Wojciech Błyszko, 18. Łukasz Wiech, 77. Bartosz Bernard – 28. Kamil Kargulewicz (70, 80. Dominik Banach), 7. Krystian Puton, 42. Maciej Kona (87, 74. Przemysław Skałecki), 10. Robert Janicki (70, 17. Marcin Ryszka), 91. Mateusz Klichowicz (87, 30. Mateusz Kaczmarek) – 87. Adrian Paluchowski.

Żółte kartki: Baszłaj, Łuczak, Furman, Ednilson Furtado, Tułowiecki  + trener Markewycz – Wiech, Janicki, Puton, Błyszko. Sędziował: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska). Widzów: 207.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *