Transfer #3: Doświadczony napastnik na pokładzie Raduni

Radunia dokonała już trzeciego transferu w przerwie zimowej. Po stoperze i skrzydłowym na Kaszuby z Trójmiasta przywędrował doświadczony, środkowy napastnik.

Tym razem na pokładzie Raduni Witómë napastnika Arki GdyniaMateusza Kuzimskiego. 31-latek urodził się w Tczewie i jest wychowankiem miejscowej Unii, następnie grał także w Wiśle i Gryfie Tczew, gdzie zasłynął ze swojej bramkostrzelności. Wiosną 2013 wyjechał na Wyspy Brytyjskie, gdzie przez 1,5 roku występował w Cambridge City i Histon FC.

Po powrocie do kraju nasz nowy snajper reprezentował po kolei barwy pomorskich klubów: Gryfa Wejherowo, Bałtyku Gdynia, Bytovii Bytów i Chojniczanki Chojnice. W sezonie 2020/21 Kuzimski trafił do ekstraklasowej Warty Poznań, gdzie przez dwa sezony zagrał w 51 meczach, w których strzelił 8 bramek. Ostatnie 1,5-sezonu Mateusz znowu spędził na Pomorzu, w barwach I-ligowej Arki Gdynia.

Łącznie z Pucharem Polski (10 występów i 5 bramek), ale z pominięciem eskapady do Anglii, nasz nowy snajper rozegrał dotychczas w seniorskiej karierze od III ligi, aż po Ekstraklasę w sumie 234 spotkania, w których 78 razy pokonywał bramkarza rywali, a do tego dołożył także 14 asyst.

“Kuzim” Witômë na Kaszëbach. Życzymy w zielono-żółto-niebieskich barwach jak najwięcej udanych meczów oraz gradu goli dla kaszubskich “Kanarków”.

Grafika: studio Wolff Design

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *