Cenny sprawdzian i przegląd młodzieży z Cartusią

W meczu sparingowym rozegranym na sztucznym boisku i w niecodziennym formacie dwa razy po 40 minut, przegrywamy z III-ligową Cartusią Kartuzy 2:3. Gole dla kaszubskich Kanarków strzelili Cezary Sauczek w I połowie i debiutujący w zielono-żółto-niebieskich barwach młodzieżowiec z rezerw Raduni –  Jakub Rendzio.

Nowy trener Raduniaków – Ostap Markewycz wykorzystał okazję i dokonał pełnego przeglądu wojska. Wynik w tym sparingu był najmniej istotny. W I części gry zagraliśmy na wpół rezerwowym składem. Z powodów zdrowotnych na boisku w ogóle nie zobaczyliśmy: Pawła Wojowskiego, Andrzeja Kaszuby, Jakuba Letniowskiego, Sebastiana Dei, Wojciecha Łuczaka czy Macieja Orłowskiego.

Sztab szkoleniowy postanowił przywrócić do kadry I zespołu bramkarza Michała Leszczyńskiego, który po prawie rocznej przerwie ponownie pojawił się miedzy słupkami raduńskiej bramki. W ciągu 80. minut w bramce zaprezentowało się w sumie po równo 3. golkiperów.

Nasz derbowy rywal objął prowadzenie już na początku spotkania. Po szybkiej kontrze prawą stroną boiska, w polu karnym faulowany był jeden z rywali, a chwilę później karnego wykorzystał Przemysław Żukowski z Cartusii. Na straconego gola odpowiedzieliśmy bardzo szybko. Po równie składnej akcji, piłkę w polu karnym otrzymał Cezary Sauczek i ładnym wolejem przy krótkim słupku ulokował futbolówkę w siatce. Było to jego pierwsza trafienie w barwach Raduni.

Jeszcze przed gwizdkiem na przerwę goście z Kartuz ponownie wyszli na prowadzenie. Tym razem na lewej stronie urwał się naszej obronie były piłkarz Raduni – Bartosz Kuźniarski, a jego asystę ładnym “krzyżakiem” w polu karnym sfinalizował Jakub Poręba.

Po przerwie na boisku zobaczyliśmy w polu już tylko raduńską młodzież. Nasz skład był w 100 % oparty na młodzieżowcach z rezerw trenera Dawida Klawikowskiego oraz juniorach z roczników 2006-07. Ta część spotkania zakończyła się remisem 1:1. Najpierw błąd bramkarza zdołał wykorzystać kolejny debiutant w naszych barwach 17-letni napastnik – Jakub Rendzio, ale na 4 minuty do końca, po dośrodkowaniu z prawego skrzydła – Damian Garbacik celną główką pokonał Kacpra Czajkowskiego i to goście zakończyli sparing zwycięstwem.

W II części gry w naszych barwach zagrał testowany 21-letni pomocnik z III-ligowego KP Starogard Gd.Patryk Moskiewicz. Oficjalne debiuty w I drużynie Kanarków zaliczyli także: Jan Furman, Miłosz Toczek i zaledwie 15-letni stoper Kacper Lejk z grupy juniora młodszego B1 , z naszej Akademii Piłkarskiej. Z kolei w zespole Cartusii zagrało 4. ex Raduniaków. Oprócz asystującego Kuźniarskiego, także bramkarz Patryk Kotłowski, obrońca Jan Kopania oraz inny defensor – Krzysztof Iwanowski.

26 listopada 2022, godz. 12:00 – Stężyca (boisko sztuczne).

Radunia Stężyca – Cartusia Kartuzy 2:3 (1:2)
0:1 – Przemysław Żukowski 5 min. (k)
1:1 – Cezary Sauczek 11 min.
1:2 – Jakub Poręba 30 min.
2:2 – Jakub Rendzio 70 min.
2:3 – Damian Garbacik 76 min.

Radunia Stężyca: (I połowa) Kacper Tułowiecki (30 Michał Leszczyński) – Szymon Nowicki, Tomasz Dejewski, Rafał Kosznik, Adrian Rajski – Dmytro Baszłaj, Marcel Górski, Radosław Stępień (30 Miłosz Toczek) – Cezary Sauczek, Bartosz Zynek, Przemysław Kita.
(II połowa) Michał Leszczyński (58′ Kacper Czajkowski) – Nikodem Potrac, Filip Lipka, Kacper Lejk, Adrian Rajski – Patryk Moskiewicz, Jan Furman, Miłosz Toczek – Wojciech Jakubik, Adam Płotka, Jakub Rendzio (58′ Marcel Górski).

Cartusia Kartuzy: (skład wyjściowy) Patryk Kotłowski – Jan Kopania, Damian Garbacik, Maciej Dampc, Marcin Poręba – Dawid Szałecki, Oliwier Dobek – Jakub Poręba, Przemysław Żukowski, Bartosz Kuźniarski – Michał Marczak.