Roztrenowanie i wstępny plan przygotowań do rundy wiosennej

Za nami pierwszy tydzień okresu roztrenowania, pod wodzą trenera Ostapa Markewycza oraz nowego sztabu szkoleniowego. Treningi będą odbywać się 5- 6 razy w tygodniu, aż do 2 grudnia. Potem piłkarze dostaną ponad miesiąc wolnego i ponownie na treningach drużyna spotka się już w nowym roku – 9 stycznia. Poznaliśmy także wstępny plan sparingów przed startem wiosennych rozgrywek.

Do sztabu trenerskiego dokooptowany został trener najstarszej grupy Juniora A1 – Szymon Hartman, który jest jednocześnie asystentem Dariusz Gęsiora w reprezentacji Polski U-15. W sztabie pozostają pozostali członkowie: trener bramkarzy Rafał Literski, analityk Karol Cegłowski oraz fizjoterapeta Witold Antoniak.

Nowością są wspólne narady całego sztabu wraz z drużyną w klubie oraz codzienne, bardzo szczegółowe analizy wideo. Do momentu rozpoczęcia urlopów “Raduniacy” zagrają jeszcze dwa mecze kontrolne. W sobotę 26 listopada o godz. 11:00 na Arenie Radunia naszym rywalem będzie III-ligowa Cartusia Kartuzy, a 2 grudnia rozegramy wewnętrzny sparing przeciwko drużynie rezerw trenera Dawida Klawikowskiego.

Trener Markewycz zaprosił do treningów aż 10. młodzieżowców z SMS-u Stężyca z roczników 2004 i 2005. Oprócz mających już debiuty w eWinner 2. Lidze: Wojtka Jakubika, Adriana Rajskiego, Adama Płotki i Filipa Lipki, w zajęciach udział biorą także bramkarz Wiktor Zaborowski oraz zawodnicy z pola: Jan Furman, Miłosz Toczek, Kuba Rendzio, Krzysztof Kaniewski i Marcin Ceremus. Do I zespołu kaszubskich “Kanarków” przywrócony z rezerw został także doświadczony bramkarz – Michał Leszczyński.

Wstępny plan sparingów – zima 2023:

14.01 – rywal do ustalenia
21.01 – Chojniczanka Chojnice
28.01 – Gedania Gdańsk
01.02 – Arka Gdynia
04.02 – Cartusia Kartuzy
12.02 – Pogoń II Szczecin
18.02 – Polonia Środa Wlkp.

25/26.02 – Lech II Poznań (Wronki – 20. kolejka).

Harmonogram może ulec zmianie. Miejsca i godziny meczów kontrolnych podamy w terminie późniejszym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *