“Tylko” remis z Olimpijczykami

Mimo fantastycznego początku (dwie bramki w 7 minut), oraz “słupka” i trzech setek w drugiej części gry, to “tylko” zremisowaliśmy z Olimpią Elbląg 2:2 – w dodatku tracąc gola wyrównującego w doliczonym czasie gry. Było blisko upragnionej wygranej, ale się nie udało. Na uwagę zasługuje z pewnością fantastyczny i premierowy gol w wykonaniu naszego młodzieżowca Wojtka Jakubika, który po indywidualnej akcji huknął lewą nogą pod poprzeczkę bramki Andrzeja Witana, Dziękujemy też naszemu fanklubowi za głośny doping przez całe spotkanie.

Przed 1. gwizdkiem Radosława Trochimiuka doszło do trzech miłych uroczystości.  Kapitan Raduni Rafał Kosznik oraz Radosław Stępień otrzymali z rąk prezesa Kazimierza Mejera oraz członka Zarządu Dariusza Macha okolicznościowe koszulki oraz pamiątkowe, grawerowane tabliczki z okazji rozegrania 100. meczów w barwach stężyckich Kanarków. Z kolei młodzieżowiec Bartosz Zynek został uhonorowany przez przedstawiciela Dziennika Bałtyckiego – Macieja Krajewskiego – wyróżnieniem najlepszego piłkarza Pomorza w sierpniu na szczeblu centralnym!

Spotkanie z Olimpijczykami z Elbląga rozpoczęło się fantastycznie dla podopiecznych trenera Sebastiana Letniowskiego Już w 3. minucie Dmytro Bashlai zdecydował się na mocny strzał z dystansu, który po rykoszecie od Łukasza Sarnowskiego, całkowicie zmylił golkipera przyjezdnych. 4 minuty później mieliśmy opisaną powyżej indywidualną szarżę i piękny gol naszego młodzieżowca Jakubika i wydawało się, że w końcu powróciła Radunia z ubiegłego sezonu.

Niestety już 5 minut później wróciły stare demony z bieżących rozgrywek. Po rzucie rożnym Jana Sienkiewicza błąd w kryciu popełnił Maciej Orłowski i nie pilnowany Łukasz Sarnowski, celną główką pod poprzeczkę  zrehabilitował się za rykoszet z początku spotkania.

W drugiej połowie mogliśmy i powinniśmy ten mecz zamknąć i zakończyć wysoką wygraną, gdybyśmy wykorzystali kilka stuprocentowych okazji na podwyższenie prowadzenia! Najpierw w 62. minucie Jakub Letniowski po wrzutce z rogu Cezarego Sauczka, główkował nad poprzeczką z kilku metrów.

Kilka minut później Surdyk  fatalnie przestrzelił nad bramką z 8 metra, po podaniu młodego Letnia. W 77. minucie po mocnym uderzeniu Wojtka Łuczaka z dystansu futbolówka tylko odbiła się od słupka elbląskiej bramki. Wreszcie w 81. minucie wyszliśmy z akcją 2. na 1., ale rezerwowy młodzieżowiec Marcel Górski zamiast dograć do stojącego w polu karnym na wolnej pozycji przed bramkarzem Surdykowskiego , to zaplatał się w dryblingu i stracił piłkę.

Gdy arbiter doliczył do regulaminowego czasu gry 5 minut, potwierdziło się stare, piłkarskie porzekadło o niewykorzystanych sytuacjach. W 93. minucie goście wrzucili długą lagę w nasze pole karne i kiks Orłowskiego spowodował, że rezerwowy wychowanek Olimpii Jakub Branecki, trafieniem między nogami Kacpra Czajkowskiego – doprowadził do remisu, a zarazem rozpaczy w naszych szeregach.

25 września 2022, godz. 15:00, Arena Radunia

Radunia Stężyca 2-2 Olimpia Elbląg
1:0 – Dmytro Bashlai 3 min.
2:0 – Wojciech Jakubik 7 min.
2:1 – Łukasz Sarnowski 12 min.
2:2 – Jakub Branecki 90+2 min.

Radunia: 12. Kacper Czajkowski – 4. Maciej Orłowski, 3. Tomasz Dejewski, 17. Jonatan Straus – 7. Cezary Sauczek (65, 21. Szymon Nowicki), 27. Jakub Letniowski, 2. Dmytro Bashlai, 77. Wojciech Łuczak, 10. Radosław Stępień (58, 6. Rafał Kosznik), 5. Wojciech Jakubik (65, 20. Marcel Górski) – 23. Eryk Sobków (40, 28. Janusz Surdykowski).

Olimpia: 27. Andrzej Witan – 3. Łukasz Sarnowski, 5. Kamil Wenger, 25. Adrian Piekarski, 15. Patryk Jakubczyk (81, 20. Jakub Branecki) – 77. Konrad Gutowski (59, 9. Dawid Wojtyra), 14. Marcin Czernis, 13. Michał Kuczałek (81, 21. Sebastian Milanowski), 10. Jan Sienkiewicz (69, 8. Marcin Rajch), 11. Maciej Famulak – 90. Aron Stasiak.

Żółte kartki: Letniowski, Stępień – Sarnowski. Sędziował: Radosław Trochimiuk (Ciechanów). Widzów: 617.