Nowi trenerzy w Raduni

W sierpniu pracę w strukturach Akademii Piłkarskiej Radunia Stężyca podjęło trzech nowych trenerów: Szymon Hartman, który będzie trenował rocznik 2004/05 juniora starszego A1, Piotr Górniewicz, który będzie odpowiadał za dwa rocznik 2008 oraz 2011 oraz syn trenera reprezentacji Polski – Mateusz Michniewicz, któremu przypadł w udziale rocznik naborowy 2007 w I klasie licealnej SMS.

43-letni Szymon Hartman karierę piłkarską zaczynał w Huraganie Morąg, ale najbardziej znany jest z występów w Arce Gdynia. Reprezentował także inne, pomorskie kluby jak: Kaszubię Kościerzyna, Gedanię Gdańsk, Cartusię Kartuzy, GKS Luzino Zatokę Puck oraz Bałtyk Gdynia, gdzie zakończył granie w 2010 roku. Trenerską karierę rozpoczął jako asystent trenera właśnie w Bałtyku. Następnie już samodzielnie prowadził Orkan Rumia i Bałtyk Gdynia. W lipcu 2018 roku objął funkcję asystenta trenera U-19 w Arce Gdynia, aby po roku przejąc już samodzielne stery w juniorach starszych gdyńskiego klubu. Prowadził także rocznik 2003 w kadrze Pomorskiego Związku Piłki Nożnej i był asystentem Dariusza Gęsiora w reprezentacji Polski U-17, z którą awansował do ME w Izraelu., a aktualnie jest asystentem w kadrze rocznika U-15 także u trenera Gęsiora. Trener Hartman legitymuje się licencją UEFA A.

35-letni Piotr Górniewicz jest absolwentem AWFiS w Gdańsku w specjalności piłka nożna. Jako piłkarz jest wychowankiem UKS Cieśliki i SUKP Słupsk. Na boiskach trawiastych reprezentował także barwy m.in: Polonii Gdańsk, KP Sopot, GKS Kolbudy, Jantaru Ustka czy Sparty Sycewice, a w piłkę halową grał w Przodkowie oraz Sztutowie. Jako szkoleniowiec Górniewicz zaczynał pracę z juniorami: Atlasu Goręczyno, Jantaru Ustka i Gryfa Słupsk. z którymi w sezonie 2015/16 awansował do CLJ U-19. Natomiast w seniorskiej piłce dotychczas pracował także w Atlasie i Jantarze oraz w KS Kamienicy Królewskiej, Sparcie Sycewice i GKP Karol Pęplino., a jako trener futsalu w We-Met Kamienicy Królewskiej.  Trener Górniewicz posiada licencję UEFA Elite Youth A oraz UEFA Futsal B.

21-letni Mateusz Michniewicz przez 13 sezonów był bramkarzem w różnych rocznikach Arki Gdynia, przez jeden sezon reprezentował także barwy Cracovii, gdzie postanowił zakończyć karierę piłkarską. Przez ostatnie dwa lata już jako trener pracował jako asystent przy juniorskich zespołach Arki Gdynia U-17 i U-18 z trenerami Krzysztofem Janczakiem oraz… Hartmanem, występującymi w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Trener Michniewicz jest w trakcie kursu na licencję UEFA B.

Szymon, Piotrek i Mati: “Witome na Kaszebach” i życzymy samych sukcesów w pracy z młodzieżą w naszej Akademii Piłkarskiej w Stężycy!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *