Kolejny remis 3:3 w Stężycy

Po raz kolejny w Stężycy wynik końcowy brzmi 3:3. Mimo doskonałego początku i szybkiego prowadzenia po strzale Radka Stępnia, goście z Wielkopolski już do przerwy wyszli na prowadzenie po dwóch golach doświadczonego Łukasza Spławskiego.

Tuż po przerwie rezerwiści Lecha zwiększyli nawet przewagę do dwóch bramek, po trafieniu doskonale znanego piłkarza – Tomasza Cywki. Na szczęście doskonała końcówka spotkania i walka do końca pozwoliła na wyrównanie dzięki trafieniom ponownie Stępnia oraz najbardziej doświadczonego kapitana Rafała Kosznika. Brawo za walkę do końca i cenny punkt.

Z aspektów pozasportowych warto zauważyć, że obie drużyny do prezentacji na mecz wyszły w asyście młodych piłkarek i piłkarzy z Akademii Piłkarskiej Wierzchosławice w Małopolsce, którzy aktualnie przebywają na obozie sportowym w pobliskim Luzinie. Doceniamy i dziękujemy po raz kolejny także Klubowi Kibica “Raduniacy”, za gorący doping do samego końca, co  z pewnością pomogło naszym piłkarzom sięgnąć po remis w końcówce!

Pomeczowa konferencja prasowa i wypowiedzi trenerów: Artura Węski oraz Sebastiana Letniowskiego:

31 lipca 2022, godz. 15:00 – Arena Radunia

Radunia Stężyca – Lech II Poznań 3:3 (1:2)
1:0 – Radosław Stępień 5 min.
1:1 – Łukasz Spławski 9 min.
1:2 – Łukasz Spławski 27 min.
1:3 – Tomasz Cywka 48 min.
3:2 – Radosław Stępień 82 min.
3:3 – Rafał Kosznik 85 min.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 4. Maciej Orłowski (71′ 7. Cezary Sauczek), 3. Tomasz Dejewski, 6. Rafał Kosznik – 22. Nikodem Potrac, 2. Dmytro Bashlai (42′ 21. Szymon Nowicki), 27. Jakub Letniowski (25′ 25. Andrzej Kaszuba), 77. Wojciech Łuczak, 10. Radosław Stępień, 14. Bartosz Zynek – 28. Janusz Surdykowski.

Lech II: 1. Mateusz Mędrala – 22. Jakub Zagórski, 20. Adrian Laskowski, 5. Patryk Waliś, 17. Krystian Palacz – 23. Jakub Antczak (46′ 7. Krystian Sanocki), 14. Patryk Olejnik, 6. Tomasz Cywka, 21. Patryk Gogół (73′ 8. Mateusz Wójcik), 11. Filip Wilak (53′ 3. Ksawery Kukułka) – 9. Łukasz Spławski (64′ 19. Oskar Tomczyk).

Żółte kartki: Letniowski, Kaszuba – Wilak, Laskowski, Tomczyk. Sędziował: Aleksander Kozieł (Kielce). Widzów: 807