Nowi zawodnicy na pokładzie Raduni

Kontrakty z Radunią Stężyca z dniem 1 lipca podpisało 4. nowych piłkarzy. Andrzej Kaszuba (KKS Kalisz), Tomasz Dejewski (Widzew Łódź), Przemysław Kita (także Widzew) oraz Jonatan Straus (Stomil).

Najbardziej znany z tego kwartetu kibicom stężyckich Kanarków jest Andrzej Kaszuba, dla którego będzie to powrót na… Kaszuby po 3-letniej nieobecności. 27-letni wychowanek Lechii Gdańsk występował już w zielono-żółto-niebieskich barwach w latach 2017-19. Ostatnie 3 sezony spędził u naszego ligowego rywala w Kaliszu, gdzie rozegrał 46 spotkań, w których zdobył 5 bramek.

Jonatan Straus to 27-letni obrońca, mogący grać zarówno na lewej stronie, jak i na stoperze. Wychowanek Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie 6 sezonów spędził w Ekstraklasie, gdzie w barwach Jagiellonii oraz Sandecji wystąpił 50 razy na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Ostatnie 2,5 roku nasz nowy defensor spędził w I-ligowym wówczas Stomilu Olsztyn.

Jego partnerem w linii obrony będzie rówieśnik z Widzewa Łódź – Tomasz Dejewski, który jest wychowankiem Olimpii Grudziądz, ale jeszcze w wieku juniorskim trafił do Lecha Poznań. Następnie przywdziewał zielone barwy lokalnego rywala z Warty, by w okresie 2019-21 ponownie reprezentować Kolejorza ze stolicy Wielkopolski, w składzie którego 13 razy zagrał w Ekstraklasie. W ostatnim sezonie Dejewski 16-krotnie zagrał w składzie Widzewa i zanotował jedno trafienie.

Przemysław Kita to klubowy kolega Dejewskiego, również reprezentujący ostatnio łódzki Widzew. 28-letni napastnik jest wychowankiem Włókniarza Pabianice i w ekstraklasie zadebiutował już 10 lat temu w barwach lokalnego rywala ŁKS-u. Następnie przez 3 sezony grał w Cracovii. w obu drużynach uzbierał 32 mecze okraszone 3. bramkami w polskiej ekstraklasie. Następnie poprzez I-ligowe: Znicz Pruszków, Wartę Poznań i Olimpię Grudziądz – w 2019 roku trafił do Widzewa.

Andrzej, Jonatan, Tomek i Przemek – witamy na Kaszubach i na pokładzie stężyckiej Raduni!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *