Milowy krok w stronę baraży – relacja z meczu z Pogonią Siedlce + konferencja prasowa

Na zakończenie 32. serii gier w eWinner 2. Lidze, po zaciętym  i emocjonującym spotkaniu wygrywamy 2:1 z Pogonią Siedlce, po bramkach naszych napastników: Janusza Surdykowskiego w I połowie i Dawida Retlewskiego w II części gry. Goście na prowadzenie wyszli w 27. minucie, po fantastycznym uderzeniu z dystansu Mateusza Piotrowskiego, z cyklu “stadiony świata”.

Goście z Mazowsza, mimo wcześniejszego zapewnienia sobie utrzymania w lidze, postawili nam twarde warunki na Arenie Radunia. Pierwsze fragmenty gry należały do podopiecznych trenera Damiana Guzka, a ich materializacją było fantastyczne uderzenie z dystansu w wykonaniu młodzieżowca – Mateusza Piotrowskiego, który huknął jak z armaty i ściągnął pajęczynkę z okienka bramki bezradnego Kacpra Tułowieckiego.

Niezrażone takim obrotem sprawy stężyckie Kanarki szybko doprowadziły do wyrównania, gdy w 35. minucie gry dobre dogranie Michała Millera z bliska wykorzystał nasz najlepszy snajper – Janusz Surdykowski. Niestety popularny Surdyk na minutę przed gwizdkiem na przerwę, z powodu urazu opuścił plac gry, a w jego miejsce wszedł rezerwowy w tym meczu – Dawid Retlewski.

Druga połowa także obfitowała w liczne sytuacji z obu stron, ale to Radunia nadawała ton w grze. Siedlczanie też mieli swoje okazje niewykorzystane m.in przez ich najlepszego egzekutora – Macieja Górskiego czy Brazylijczyka Marcinho. Decydująca dla losów meczu akcja miała miejsca w 73. minucie, kiedy to po wzorowym kontrataku, wprowadzony zaledwie dwie minuty wcześniej Damian Szuprytowski w swoim stylu oszukał defensywę gości i jak na tacy wyłożył piłkę Retlewskiemu.

Pogoń mogła bardzo szybko doprowadzić do wyrównania, ale strzał Miłosza Przybeckiego bardzo dobrze obronił nasz golkiper. W końcowych fragmentach gry, oba zespoły miały jeszcze swoje sytuacje, a najlepszej nie wykorzystał w 89. minucie Retel, który mógł zrewanżować się za asystę Szuprytowi, ale postanowił sam sfinalizować akcję  uderzeniem z bliska, które jednak wybronił Rafał Misztal.

Zasłużone i wywalczone, po ciężkim boju zwycięstwo nad Pogonią, sprawia, że Radunia na dwie kolejki do końca rozgrywek powraca na miejsce oznaczające baraże, z przewaga 1. punktu nad rezerwami Lecha Poznań. Za tydzień, w sobotę (14.05), o godz. 17:00 zagramy po raz ostatni w sezonie zasadniczym wyjazdowe spotkanie z Motorem w Lublinie, a w ostatniej kolejce otrzymamy punkty walkowerem za mecz z GKS-em Bełchatów.

8 maja 2022, godz. 15:00 – Arena Radunia
Radunia Stężyca – Pogoń Siedlce 2:1 (1:1)
0:1 – Mateusz Piotrowski 27 min.
1:1 – Janusz Surdykowski 35 min.
2:1 – Dawid Retlewski 73 min.

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 14. Paweł Flis, 19. Sebastian Murawski, 21. Maciej Orłowski – 25. Szymon Nowicki, 2. Dmytro Bashlai, 10. Radosław Stępień (71′ 7. Damian Szuprytowski), 77. Wojciech Łuczak, 20. Michał Miller (80′ 27. Jakub Letniowski), 3. Bartosz Kuźniarski – 28. Janusz Surdykowski (44′ 11. Dawid Retlewski).

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 11. Wiktor Preuss (75′ 24. Przemysław Misiak), 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 98. Maciej Kołoczek – 29. Marcinho, 6. Mateusz Piotrowski, 18. Miguel Lopez (62′ 8. Kamil Włodyka), 10. Marcin Kozłowski II (46′ 56. Cezary Demianiuk), 7. Miłosz Przybecki – 22. Maciej Górski.

Żółte kartki: Nowicki, Łuczak, Miller, Murawski, Kuźniarski, Szuprytowski – Majewski. Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce). Widzów: 350.